NDH'den önemli başarı

Nazilli Devlet Hastanesi (NDH) 2018 yılı sağlıkta kalite değerlendirmesini başarıyla tamamladı. NDH, kamu ve özel hastanelerin sağlıkta kalite standartları kapsamındaki değerlendirmede 100 puan üzerinden 98.17 puan almayı başardı.

Sağlıkta kalite standartları gereği 2018 yılı değerlendirmesinde Nazilli Devlet Hastanesi 100 puan üzerinden 98.17 puan aldı. Konuyla ilgili olarak Nazilli Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Şafak Çalışkan yaptığı açıklamada, “Hasta ve çalışan güvenliği ile hasta ve çalışan memnuniyetinin sağlanmasını esas alan sağlıkta kalite standartları ile bu standartların uygulanmasına ilişkin usul ve esasları düzenleyen ‘Sağlıkta Kalitenin Geliştirilmesi ve Değerlendirilmesine Dair Yönetmelik’ kapsamında hastanemizde kalite değerlendirmesi yapıldı. Her yıl gerçekleştirilen sağlıkta kalite değerlendirmeleri sağlık kurum ve kuruluşlarında hasta ve çalışan güvenliği ve memnuniyeti konusunda kalite kültürünün geliştirilmesi ve sağlıkta kaliteye ilişkin Bakanlık politikalarının belirlenmesi adına çok önemlidir. Kaliteli hizmet sunumunun sağlanması amacıyla; verimlilik, etkililik, etkinlik, süreklilik, zamanlılık ile hasta ve çalışan memnuniyetini esas alan standartların uygulandığı sağlıkta kalite standartları değerlendirmesi, 15-17 Nisan 2019 tarihleri arasında Sağlık Bakanlığının bağımsız değerlendiricileri tarafından gerçekleştirildi” ifadelerini kullandı.

"TÜM HASTANE ÇALIŞANLARINI SEVİNDİRMİŞTİR"

Alınan puanın hasta ve çalışan güvenliğine verilen önemi belgelediğini ifade eden Çalışkan, “Değerlendirme ekibi tarafından hastanenin bütün birimleri yerinde görülerek verilen sağlık hizmetlerinin, kalite standartları açısından sunulan tüm sağlık hizmetlerinin titizlikle ele alındığı değerlendirme sonunda 100 puan üzerinden 98.17 puan alınması, hasta ve çalışan güvenliğine verilen önemi belgelemiştir. Bu durum da bizleri, hastane yönetimimizi, tüm birim sorumlularımızı, tüm hastane çalışanlarımızı sevindirmiştir” dedi.

“HERKESİN BAŞARISIDIR”

Başhekim Çalışkan, açıklamalarını şöyle tamamladı: "Hasta ve çalışan memnuniyeti bizim için çok önemlidir. Alınan puan için sağlık personelinden yönetime, temizlik personelinden tıbbi sekretere kadar herkesin başarısıdır. Hastanemize sağlık hizmeti almak için gelen vatandaşlarımıza en iyi bir şekilde tıbbi hizmetleri vermenin yanında, hasta ve hasta yakınlarının sağlık tesislerimizden güvenli ve memnun ayrılmaları da önemlidir. Ben tüm çalışanlarımıza göstermiş olduğu bu başarıdan dolayı teşekkür ediyorum."

12 Mayıs 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.