Nazilli Hayvanseverler Derneği'nden istişare toplantısı

Yeni kurulan Nazilli Hayvanlar Derneği tarafından istişare toplantısı düzenlendi. Toplantıya onur konuğu olarak katılan Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, yasalar ve imkanlar dahilinde her zaman destek olacaklarını ifade etti.

Büyütmek için resme tıklayın

Nazilli Hayvanlar Derneği'nin çalışmalarının değerlendirildiği ve gelecek dönem planlarının istişare edildiği toplantı gerçekleştirildi. Hangar Restoran’da yapılan toplantıya Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, İYİ Parti İlçe Başkanı Durmuş Kural, İYİ Parti Gençlik Kolları Başkanı Gamze Gül Çağlayan, Belediye Meclis üyeleri, İYİ Parti yönetim kurulu üyeleri, Cumhuriyet Kadınları Derneği Başkanı Afet Gök Heuschele, Emekli-Sen Yönetim Kurulu Üyesi Emekli Öğretmen Muhterem Erbay, Nazilli Trafik ve Toplumsal Duyarlılık Platformu Grubu yöneticisi Yasemin Tınas ile dernek üyeleri katıldı. Katılımcılar toplantıya mama getirerek derneğe destek oldu.
Toplantıda ilk sözü Nazilli Hayvanseverler Derneği Başkanı Mehmet Gürkan Tığoğlu aldı. Başkan Tığoğlu Nazilli’de sokak hayvanları için yapılabilecek olan konular hakkında katılımcılara slayt destekli sunum yaptı. Ardından söz alan Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan da belediye olarak üzerlerine düşen görevi yapmaya hazır olduklarını ifade etti. Özcan, hayvan barınağı ile ilgili birimin bütçesi ile Nazilli Belediyesine geri verilmesi halinde hayvanlara sunulacak desteğin daha rahat olacağını ifade etti.

“TEŞEKKÜRÜ BİR BORÇ BİLİRİM”

Sorunlara çözüm bulmak için toplantıyı düzenlediklerini ifade eden Nazilli Hayvanseverler Derneği Başkanı Mehmet Tığoğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in sahiplendiği tecavüze uğramış kedinin hikayesinden de bahsederek, "Türk toplumuna yakışmayan üzücü, toplumun kanayan yarası olmuş olayların karşılığını Genel Başkan, yaralı sessiz kulu sahiplenerek hepimizin duyarlılığına işaret etmiştir. Bizim özlediğimiz ve görmeyi arzu ettiğimiz manzaralar, sahiplenen ve çözüm bulan yetkililerdir. Bu sebepten ve duyarlılığını öncesinden bu yana bildiğim başkanlarıma teşekkürü bir borç bilirim” ifadelerini kullandı. Ayrıca Başkan Tığoğlu, derneğin projeleri hakkında bilgiler verdi.

“HER TÜRLÜ DESTEĞE HAZIRIZ”

Her türlü desteği sunmaya hazır olduklarını belirten Başkan Özcan ise, "Mehmet Tığoğlu bizim öncesinde de tanıdığımız, sevdiğimiz bir kardeşimiz, kendisini ve ekibini bu duyarlılıklarından ve şehrimizi birlikte yönetelim anlayışlarıyla hareket etmelerinden dolayı tebrik ediyor, sokak hayvanları konusunda belediyemiz adına yapılacak her türlü destekte bulunacağımızı bilmenizi istiyorum" dedi. Aynı zamanda belediyenin de sokak hayvanları yararına hali hazırda yapmayı planladığı projelerden bahseden Özcan, kalıcı çözümler konusunda gönüllülerden ve dernekten gelecek her türlü fikre ve eyleme açık olduğunu da dile getirdi.

HATIRA FOTOĞRAFI ÇEKTİRİLDİ

Nazilli Hayvanseverler Derneği, Başkan Mehmet Tığoğlu, Başkan Yardımcısı Sevgi Ateş, Genel Sekreter Veteriner Mehmet Gün (Yaşam Veteriner Kliniği), Girişimcilik Eğitmeni Eray Kişkan, Doç. Dr. Hüseyin Şenkayas, Anadolu Bank Emekli Müdürü Serpil Güven ve dernek üyelerinden oluşuyor. Yaklaşık 3 saati aşan toplantının ardından hatıra fotoğrafı çektirildi.

14 Eylül 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.