Hükümlüler Sümerpark’ı tertemiz yaptı

Nazilli’de denetimli serbestlikten faydalanan hükümlüler Sümerpark’ta temizlik çalışması yaptı. Çalışmanın son günü, Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan çalışmaları yerinde inceledi.

Büyütmek için resme tıklayın

Adalet Bakanlığı tarafından oluşturulan Denetimli Serbestlik Temiz Çevre Projesi kapsamında Nazilli’de denetimli serbestlikten faydalanan hükümlüler ilçe genelindeki temizlik çalışmalarını sürdürüyor. Hükümlüler, mezarlık ve okul temizliğinin ardından bu kez de Sümerpark alanında temizlik çalışması yaptı. Çalışmanın son gününde Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Belediye Başkan Yardımcısı Şahsettin Polat, Nazilli Cumhuriyet Başsavcı Vekili Barış Emre Alp, Cumhuriyet Savcısı Gökhan Çaluk ve Oğuzhan Kılıçaslan, Nazilli Cezaevi Müdürü Hasan Elpe, çalışmaları yerinde inceledi.

TOPLUMA UYUM KONUSUNDA YARDIMCI OLUYOR


Etkinlikte konuşan Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, cezaların infazıyla ilgili olarak yapılan yasal düzenleme çerçevesinde infazın toplum yararına projelerle yapılmasının Nazilli’nin yararına güzel bir proje olduğunu belirterek emeği geçenlere teşekkür etti. Başkan Özcan, “İşgücünün ekonomiye katılımını sağlaması açısından da oldukça faydalı bir proje” dedi. Nazilli Cumhuriyet Başsavcı Vekili Barış Emre Alp ise denetimli serbestlikten yararlanan ve açık cezaevinde cezası infaz edilen hükümlülerle birlikte 174 bin metrekarelik alanın temizlendiğini belirterek, “Hem cezaları infaz ediliyor hem de topluma hizmet ediyorlar. Bu projenin hükümlülerin cezaları tamamlandığında topluma uyum konusunda da katkısı var. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

134 MERKEZDE EŞ ZAMANLI OLARAK YAPILIYOR


Nazilli Denetimli Serbestlik Müdürü Ahmet Ahlatoğlu, “Bu ilçede beraber yaşıyoruz ve buranın temizliğinden bizler de sorumluyuz. Bakanlığımız bu çalışmayı 26-29 Ağustos tarihleri arasında belirledi ama biz bu çalışmayı genişletmek istiyoruz. Şu an 134 denetimli serbestlik müdürlüklerinin olduğu yerde bu çalışma eşzamanlı olarak yapılıyor. Adalet Bakanımız da şu an Ankara Gölbaşı’nda Atatürk Parkı’nda yapılan aynı çalışmayı denetliyor. Bu projeyle hem hükümlülere cezalarını toplum içinde infaz etme imkanı sunuyoruz hem de kamunun ihtiyacı olan işgücünü ücretsiz olarak temin etmiş oluyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

29 Ağustos 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.