“Kaymakam Küçük, sözlerinin muhatabını açıklamalı”

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül veda kokteylinde, “Cüzdanlarınıza ve arsalarınıza dikkat edin” diyen eski Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük’ten sözlerinin muhatabını açıklamasını istedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Nazilli Örgütü’nde düzenlenen toplantıyla, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Aydın programı hakkında bilgiler verildi. CHP Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim ve partililerin ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül ve CHP İl Başkanı Ali Çankır katıldı.

PROGRAMI AÇIKLADI

Toplantıda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 6-7 Eylül tarihlerinde Aydın’a gelerek çeşitli etkinliklere katılacağını ve ziyaretler gerçekleştireceğini açıklayan Ali Çankır, “Genel Başkanımız 6 Eylül Cuma günü Çine’den başlayarak Nazili, Yenipazar ve arkasından Sultanhisar, Efeler, İncirliova ve Germencik belediyelerini ziyaret edecek. 7 Eylül Cumartesi günü ise sabah 10:00’da Aydın’ın kurtuluşu etkinliklerine katıldıktan sonra akşam da Kuşadası’nda düzenlenen Altın Güvercin Beste Yarışması'nın finaline katılacak” dedi.

“SORUŞTURMA İZNİ VERİLMELİ”

Başkan Ali Çankır, bir gazetecinin sorusu üzerine eski Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük ve AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim arasında yaşanan tartışmaya değindi. Kaymakam Küçük’ün veda kokteylindeki konuşmasında yaptığı isimsiz ithamları AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim ve Nazilli İlçe Başkanı Mustafa Abak’ın üstlerine alarak açıklama yaptıklarını belirten Çankır, “Devletin arazileri milletin arazileridir ve milletin yararına kullanılmalıdır. Cesaret gösteren kaymakamı kutluyorum ve yeni görevinde başarı diliyorum. Türkiye’nin böyle bürokratlara ihtiyacı var. İsmet İnönü’nün dediği gibi, namuslular namussuzlar kadar cesur olmadıkça o memlekette kurtuluş yoktur” dedi. İddiaların Nazilli’de kamuoyu vicdanını rahatsız ettiğini belirten Ali Çankır, bahsi geçen arazilerle ilgili gelişmeleri yakından takip edeceklerini ve İçişleri Bakanlığı’nın konuyla ilgili soruşturma izni vermesini istediklerini söyledi.

“İDDİALARINI ETE KEMİĞE BÜRÜNDÜRSÜN”

Konuyla ilgili CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül’den de açıklama geldi. Devlet görevinde bulunan herkesin yetkileri dahilinde işini yapması gerektiğini ifade eden Bülbül, eksi Kaymakam Küçük’ün, “Ben partinin değil, devletin kaymakamıyım”, “Karikatür ve orkestra arkadaşları hariç herkese sevgilerimi sunuyorum” ve “Arsalarınıza ve cüzdanlarınıza sahip çıkın” şeklindeki sözlerini hatırlatarak, “Bir milletvekilinin görevi kaymakamın fişini çekmek değildir. Hangi yetkiyle böyle bir tabir kullanıyorsun? Tek adam rejiminin ülkeyi getirdiği nokta bu. Bir vekil tek adam rejiminden güç alarak idare rejiminin geleneklerine aykırı ifadelerde bulunuyor. AKP devletin tüm katmanlarında kadrolaşıyor” diye konuştu. Bülbül, İbrahim Küçük’ü cesaretinden dolayı desteklediğini ifade etmekle beraber sözlerinin muhatabını açıklayarak iddialarını ete kemiğe büründürmesini istedi.

“BAŞARILI BAŞKANLAR PEK DEĞİŞMEZ”

CHP’li Bülbül, bir gazetecinin sorusu üzerine kongre sürecine giren Nazili İlçe Örgütü’nde 31 Mart seçimlerinden zaferle çıkan mevcut başkan Serkan Sevim’e şimdiden üç rakip çıkmasını değerlendirdi. “CHP’de her şey demokratik şekilde yürür” diyen Bülbül, “Bizim aday tutmamız mümkün değil ama eski ilçe başkanıyım. Biz de başarılı başkanlar büyük hata yapmazlarsa pek değişmezler” sözleriyle Serkan Sevim’in yeniden seçileceğine inandığını ifade etti.

ÖRGÜTLERE BİRLİK ÇAĞRISI

Kongre süreciyle ilgili konuşan Ali Çankır erken seçim söylentileri bulunduğunu dile getirirken, “Türkiye’nin mazbatasını alma yönünde en büyük aday partiyiz ve örgütlerimiz olası bir seçime her zaman hazır olmalılar. Hedefimiz tek adam rejimine karşı parlamenter rejimi geri getirmek. Ben hiçbir seçilmiş örgütü görevden almaktan memnun olmadım. Ama parti disiplini gereği genel merkezin kararlarına uymak durumundayız. 31 Mart seçimlerinde gördük ki kararımız doğruymuş” dedi.

“FUAR ALANI VE ATIK DEPOLAMA TESİSİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Toplantıda Nazilli Belediye Başkan Yardımcısı CHP’li Mert Öreroğlu da önemli açıklamalarda bulundu. Nazilli’de organize sanayi bölgesi ve çok katlı otoparkın bulunduğu alanda fuar alanı oluşturmak için yoğun çaba harcadıklarını ifade eden Öreroğlu, hibe fonlarından yararlanarak bu projeleri hayata geçireceklerini söyledi. “İnşallah önümüze farklı engeller çıkmaz” diyen Öreroğlu, şöyle devam etti: “Eski devlet hastanesinin olduğu araziyi otopark olarak kullanalım dedik ama talebimiz uygun görülmedi. Pirlibey’deki vahşi depolamayı engellemek için her gün 140 ton çöpü Sultanhisar’da bulunan aktarma istasyonundan Büyükşehir’e aktarıyoruz. Son günlerde temizlikte yaşadığımız sıkıntının nedeni bu. Sailer’de önceki belediye yönetiminin projesini hazırladığı atık depolama arazisi var. Altyapısı hazır durumda. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan ruhsat gelirse bertaraf tesisi kurmak istiyoruz. Yap-işlet-devret sistemiyle çöpten enerji üretmek istiyoruz. Bu proje daha önce reddedilmişti. Bu konuda iktidar milletvetkillerinden destek bekliyoruz ve Nazilli için göreve davet ediyoruz."

04 Eylül 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.