Nazilli'de Girişimcilik Eğitimi

Nazilli İŞKUR Hizmet Merkezi ile Nazilli Ticaret ve Sanayi Odası iş birliğinde, 27-30 Haziran tarihleri arasında 4 gün sürecek girişimcilik eğitimleri başladı.

Büyütmek için resme tıklayın

25 kişi ile devam eden 32 saatlik eğitimlerle Nazilli ve bağlı ilçelerinde ikamet edenlerin kendi işlerini kurmaları, teşviklerden haberdar olmaları amaçlanıyor.

“HER TÜRLÜ GİRİŞİMİN ÖNÜNÜ AÇIYORUZ”

Tüm kurumlarla eş güdümlü çalıştıklarını ifade eden İŞKUR Nazilli Hizmet Merkezi Müdürü Yakup Ergenlik, “Hizmet Merkezi olarak faaliyet alanımızda ikamet eden her ferdin eğitim talebini karşılamak için elimizden gelenin fazlasını yapmaktayız. Bunun için tüm kurumlarla eş güdümlü çalışmalar yapmaktayız. Amacımız o ki; ilçemizde her türlü girişimin önünü açmak. Özellikle iş bulma güçlüğü yaşayan engellilerimizin sosyal ve ekonomik hayatın her alanında yer alması için tüm çabalarımızı seferber etmekteyiz” dedi.

“SOSYAL HAYATA KATKI SAĞLAYACAK”

İŞKUR Müdürü Ergenlik, “Engelli vatandaşlarımıza proje karşılığında 3 bin TL kuruluş işlemleri desteği, 11 bin TL İşletme gideri desteği ve 36 bin TL kuruluş desteği olmak üzere toplamda 50 bin TL destek sunulurken, eski hükümlülere ise kendi işini kurmaları için brüt asgari ücretin 15 katına kadar hibe desteği veriliyor. Bu sayede engelliler ve eski hükümlüler yeniden sosyal hayata katkı sağlamış olacaklardır” diye konuştu. “

30 HAZİRAN’DA SONA ERECEK”

Kendi işini kurmak isteyen girişimcilerin de KOSGEB desteklerinden faydalanabileceğini belirten Ergenlik, “Girişimcilik eğitimi 30 Haziran tarihinde sona erecektir. Eğitim toplamda 32 saat sürecek ve devam zorunluluğu bulunmaktadır. Verimli ve etkili bir eğitim olacaktır. Nazilli Ticaret ve Sanayi Odası, KOSGEB ve İŞKUR işbirliğinde düzenlenen bu eğitimler sonucunda girişimcilerimiz gerekli piyasa araştırmalarını mutlaka yapmalıdır. Herhangi bir sıkıntı halinde İŞKUR’a başvurabilir ve gerekli destekleri alabilirler. Engelli vatandaşlarımız gerek KOSGEB, gerekse İŞKUR desteklerinden faydalanabilecekler. Bunun için gerekli destekleri sunmaya hazırız. Talepleri doğrultusunda girişimcilik eğitimleri düzenleyerek önlerini açmak için gerekli çalışmaları yapıyoruz. Bu eğitimler için katkı sunan Nazilli Ticaret ve Sanayi Odası ile KOSGEB Aydın İl Müdürlüğüne teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

28 Haziran 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.