CHP’li Çankır’dan odalara çağrı

CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, meslek odalarının başkanlarını, Aydın’ın sorunları konusunda Aydın Büyükşehir Belediyesi ile ortak hareket etmeye çağırdı.

Büyütmek için resme tıklayın

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Başkanı Ali Çankır, milletvekilleri Bülent Tezcan ve Süleyman Bülbül ile birlikte yaptığı oda ziyaretleri sırasında bazı oda başkanlarının basına yansıyan, “Büyükşehir Belediyesi ile diyalog kuramıyoruz, isteklerimizi ve taleplerimizi alamıyoruz” söylemlerinin basına yansıma biçiminin gerekçelendirilmediğini ve neden-sonuç ilişkisi kurulmadığını savundu. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun her daim Aydın’ın menfaatine olan çalışmaların bire bir destekçisi ve paydaşı olduğunu belirten Çankır, “Odalarımıza her daim kapısının açık olduğu tüm kamuoyu tarafından bilinmekteyken; Aydın için güç birliği söylemlerinin yapıldığı bu günlerde ön plana çıkarılması manidardır” ifadelerini kullandı.

“ASIL NEDEN SİYASİ ZORLAMA”

Başkan Ali Çankır, Çerçioğlu’nun tarlada mahsulü kalan çiftçinin ürününü kamu yararına alarak halka dağıttığını, Wolkswagen gibi bir markanın Türkiye’ye yapacağı yatırımı Aydın’a çekmek için tüm Türkiye’de lobi faaliyeti yürüttüğünü hatırlatırken, Çerçioğlu’na yöneltilen bu eleştirilerin asıl mecrasının siyaseten yapılan zorlamalar olduğunu öne sürdü.

SORUNLARA KARŞI ORTAK HAREKET ÇAĞRISI

Yerel yönetimler ve odaların birlikteliğinin Aydın halkının menfaatine olacağını ifade eden Çankır, “Bu minvalde odalarımızı, Büyükşehir Belediyemizin gerçekleştirdiği tüm proje ve çağrılara ortak olmaya davet ediyoruz. Çıldır Havalimanı, Aydın-Denizli Otoyolu, Menderes Havzası’nın kirliliği ile mücadele, Jeotermal Enerji Santralleri’nin yarattığı tahribatın engellenmesi hususundaki çalışmalara daha gür sesle sahip çıkmalarını bekliyor, yapılmaya çalışılan algı yönetimini kamuoyunun takdirine bırakıyoruz” dedi.

02 Ekim 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.