Reklamı Kapat

Küçük’ten göndermeli veda

İçişleri Bakanlığı kararnamesiyle Mersin Vali Yardımcısı olarak atanan Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük için, Nazilli Belediyesi veda kokteyli düzenledi. Kaymakam Küçük veda yemeğinde yaptığı konuşmada sitemlerini iletti.

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın ev sahipliğinde Kaymakam Küçük ve eşi Bilge Akan Küçük onuruna düzenlenen veda gecesine, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Barış Emre Alp, İlçe Jandarman Komutanı Hakdan Öztürk, Aydın Barosu Nazilli Temsilcisi Emel Şahin, CHP İlçe Başkanı Serkan Sevim, İYİ Parti İlçe Başkanı Durmuş Kural, Saadet Partisi İlçe Başkanı Musa Muça, AK Parti Aydın eski Milletvekili Ali Gültekin Kılınç, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, mahalle muhtarları ve çok sayıda davetli katıldı. AK Parti’den ve Milliyetçi Hareket Partisi’nden hiçbir yöneticinin programa katılmaması ise dikkat çekti.

"HİZMETLERİNDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUM"


Programda konuşan Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, “Kendisi ilçe başkanlığımdan belediye başkanlığına geçtiğim süreçte bizlere iyi bir insanın nasıl iyi bir idareci olabileceğini bizzat örnek olarak göstermiştir. İlçenin sosyal hayatına katkı sağladığı gibi tüm idari birimlerine de ayrı ayrı örnek olmuştur. Kişisel gelişimime de katkısı olmuştur. Kendisine hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

"HİZMET ETMEKTEN ONUR DUYDUM"


Kaymakam Küçük ise, “Nazilli’de hizmet etmekten dolayı her zaman onur duydum. İlçenin faydasına olabilecek işleri yapmaya gayret sarf ettim. Kültürel, eğitim, sanat, spor ve toplumsal hayatı ilgilendiren konular başta olmak üzere yapıcı, yol gösterici şekilde insanlarla birlikte olmaya çalıştım. Başarılı olup olmadığımızı kamuoyuna bırakıyorum ancak karşılıklı iletişimlerimizde bu başarının sağlandığını görüyorum. Biz burayı sevdik ve severek çalıştık. Buraya katılanların hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

"MEMLEKETİN HER KÖŞESİ HİZMET ALANI"


"Biz çalıştığımız yerleri aziz bilen, kutsal bilen, kutsayan, memleketin her köşesini hizmet alanı olarak gören insanlarız" diyen Kaymakam Küçük, Nazilli’yi de bu şekilde algıladığını aktardı. Küçük, "Bizler kamu görevlileri olarak görevlerimizi ifa ederken, belli zamanlarda farklı bölgelerde görev yapması gereken insanlarız. Devlet memuriyetinin gereklerinden biri de budur. Buradaki 3 yıla yaklaşan görev sürecimde ben görevimi hiçbir şekilde taraflı olmadan, her hangi bir baskıya boyun eğmeden, dik durarak, ama insanlara diklenerek değil, insan olanlara diklenmeden, ama gerektiği zamana insanlığını unutanlara da diklenerek göstermeye çalıştım. Bundan sonraki yaşamımda da böyle olmaya devam edeceğim” ifadelerini kullandı.

"AYNI ANLAYIŞLA GÖREV YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ"


Küçük, konuşmasında şunları kaydetti: “Ancak onlar kendilerini biliyorlar. Asla ve asla bunu başka yere çekmek isteyenler olursa da biz onlara da izin vermeyiz. Çünkü biz herhangi siyasi partinin kaymakamı değiliz. Biz tüm siyasi partilerimizin kaymakamıyız. Biz tüm halkımızın kaymakamıyız. Aynı zamanda bir yere atfedilmeye çalışılan, siyasi parti içindeki birçok yöneticisi, idarecisi ve önde gelen kişileri bizimde dostlarımızdır. Biz onlarla birlikte de hareket ederiz. Ve gerektiği zamanda da onlarla birlikte hareket etmeye devam edeceğiz. Bunun yanlış anlaşılmaması gerektiğine de inanıyorum. Lütfen bunu öyle yorumlamayın. Bazı huysuz, arsız ve yansız adamlar olabilir. Bazı yanlış adamlar olabilir. Onlarla beraber bizim yıldızımızın barışmadığı doğrudur. Barışmamasından da ben şeref duyuyorum. Bu vesileyle bizim tayinimizin başka bir yere çıkması bizim içim sıkıntı değil. Ama kamu görevlilerinin güvenliği açısından, kendilerini güvende hissetmeleri açısından ve hakkın kamu görevlilerine güvenini sarsılmaması için dikkat edilmemesi gereken hususlardan birisidir. Biz nereye gidersek gidelim aynı anlayışla görev yapmaya devam edeceğiz."

ORTAK AKIL VURGUSU


Yöneticiliği sürecinde ortak akla önem verdiğini kaydeden Kaymakam Küçük, “Bütün paydaşlarımızla bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Ortak akılla ortak doğruyu bulmaya çalışıyoruz. Modern yönetiminde böyle olmasına inanıyorum. Tepeden inmeci ve kendi kafasına göre hareket eden insanların buraya verecek oldukları her hangi bir hizmetin olmadıklarını düşünüyorum. Akşam yatıp yarın kalkıp imarda nasıl bir şey olursa, hangi hazine arazisi üzerinden ne kadar ne kazanırım diye hesap edenlerin ne Nazilli’ye ne Aydın’a ne de Türkiye’ye faydalarının olmayacağını bir kez daha ifade ediyorum. Biz rantçının, arsa spekülatörlerinin, orada burada çalışan kamu görevlilerinin görevleriyle ve pozisyonlarıyla oynamayı adet haline getiren hiç kimsenin esiri olmadık, hiç kimseye boyun eğmedik. Ben görev yaptığım yerlerde kendi kurum kuruluşlarımda hiçbir tanesine benim bilgim dahilinde müdahale edilmesine asla izin vermedim. Verilmemesi gerektiğine de inanıyorum. Bütün arkadaşlarda buradan sesleniyorum, kendi oturdukları koltukların gereğini yerine getirsin herkes. Gereğini yerine getirmezseniz başkaları sizi kukla gibi oynatmaya çalışırlar. Burada karikatür ve orkestra ekibi hariç, tüm Nazillililere selam ve sevgilerimi sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

PLAKET TAKDİMİ


Konuşmaların ardından Kaymakam Küçük’e hizmetlerinden dolayı Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Başkan Özcan, Muhtarlar Derneği ve Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından plaket takdim edildi. Gece sonunda İbrahim Küçük ve eşi tek tek masaları dolaşarak geceye katılanlarla vedalaştı. Programın sonunda hatıra fotoğrafı çektirildi.

29 Ağustos 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.