ADÜ, işitme engellilere ‘Umut’ oldu

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Uygulama ve Araştırma Hastanesinde sağlığına kavuşan, doğuştan işitme engelli dört yaşındaki Umut Yılmaz ailesi ile birlikte ADÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’i makamında ziyaret etti.

Büyütmek için resme tıklayın

ADÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, Umut Yılmaz’ın sağlık durumu ve tedavi süreci hakkında bilgi aldığı ziyarette, aileye geçmiş olsun dileklerini sundu. Ayrıca Umut ile yakından ilgilenen hayırsever işadamı Raif Cem Bınışık’a da Umut’un zorlu tedavi sürecinde aldığı sorumluluk ve gösterdiği hassasiyetten dolayı teşekkür etti. Rektör Aldemir, “Umut’un zorlu tedavi sürecini tamamlamasını bir müjde olarak kabul edip, sevincinizi paylaşıyorum, örnek davranışınızı takdir ediyorum” dedi.

ADÜ, İL SINIRLARINI AŞTI


Rektör Aldemir, Adnan Menderes Üniversitesi’nin Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde doğuştan işitme engelli Umut Yılmaz’ın sağlığına kavuşmasının aynı zamanda üniversitenin kat ettiği mesafenin de bir göstergesi olduğunu ifade etti. Aldemir; “Üniversitemizin Hastanesine yaptığımız yatırımlar meyvelerini, Muğla’nın Bodrum İlçesi yakınlarından gelerek Hastanemizde tedavi olan Umut ile veriyor. Üniversitemiz Hastanesi’nin il sınırlarının dışına taşarak tüm bölgeye hizmet etmesi bizleri gururlandırdı. Önümüzdeki dönemlerde hastanemize yaptığımız yatırımları arttırarak Umut gibi birçok hastamıza şifa olmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

TEDAVİ SÜRECİ HAKKINDA BİLGİ VERDİ


Umut’un tedavisinde desteklerini esirgemeyen Raif Cem Bınışık, doğuştan sağır prematüre bir bebek olarak dünyaya gelen dört yaşındaki Umut Yılmaz’ın 1 Mart 2019 tarihinde, hastanenin Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı Dr. Öğretim Üyesi Servet Akyüz tarafından son teknoloji bionik kulak (koklear implant) ameliyatının gerçekleştirildiğini belirterek, Umut’un sağlık durumu ve tedavi süreci hakkında bilgi verdi.

TEDAVİ İÇİN 360 KİLOMETRE GELDİ


Bodrum Yalıçiftlik Mahallesi’den 360 kilometre yol gelerek doğru ve yerinde yönlendirmeler ile tedavi sürecini tamamladıklarını belirten Bınışık, “ADÜ Uygulama ve Araştırma Hastanesinden çok memnun kaldık. Gerekli teknik ve tedavileri profesyonel bir şekilde sağladı. Umudun yolunu açan ADÜ Hastanesi hocalarıdır. Ben burada çok modern bir hastane ve sağlam bir ekipten bahsediyorum” diyerek Rektör Aldemir, Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. H. Sema Başak, Doç. Dr. Mustafa Şahin, Dr. Öğr. Üyesi Servet Akyüz, ameliyat sonrası hastayı yalnız bırakmayan implant ekibinden, kontrollerini yapan Osman Tığ ve Odyolog Oğuz Akyol'a teşekkürlerini iletti.

“MOBİL TARAMA HİZMETLERİ SAĞLANMALI”


Prematüre doğan çocuklarda sağırlık sendromunun yaygın olduğunu bu sebeple de tarama testlerinin büyük önem taşıdığını aktaran Bınışık, ailelerin doğru yönlendirilmesi gerektiğini ve uzak köylerde mesafe sebebiyle tanı ve tedavinin aksadığını belirterek, mobil tarama hizmetleri ile köylerde taramalar yapılabilecek birçok işitme engelli çocuğun erken tanı ile sağlığına kavuşabileceği önerisinde bulundu. Bınışık, sağlık ocaklarının erken tanı aşamasında hassasiyet göstermesi gerektiğini vurguladı.

İLK DUYDUĞU SES ANNESİNİN SESİ OLDU


Anne Feray Köse, Umut’un tedavisinde emeği geçen Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesi ekibine teşekkürlerini sunarak, “Ne mutlu ki bana artık oğlum duyuyor. Tedavisinde emeği geçen başta Dr. Öğretim Üyesi Servet Akyüz olmak üzere tüm ADÜ Hastanesi ekibine teşekkür ederim. Umut işitme engelli çocuklara umut olsun. Aileler tedavi sürecinden korkmasın, uygun tedaviyle tüm zorluklarını aşabilirler” dedi.
Umut Yılmaz ile oyunlar oynayan Rektör Osman Selçuk Aldemir, ziyaretin sonunda Umut ile hatıra fotoğrafı çektirdi ve başarılı ve sağlıklı ömür sürmesini diledi.

09 Temmuz 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.