‘Deniz Melekleri’nden örnek proje

Nazilli’de Özel Yunuslar Anaokulu Deniz Melekleri sınıfının minik öğrencileri örnek bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. Minik öğrenciler topladıkları mavi plastik kapaklarla bir tekerlekli engelli arabası alarak Nazilli Bedensel Engeliler Derneğine hediye etti.

Büyütmek için resme tıklayın

Eğitim hizmetinin yanı sıra sosyal sorumluluk projeleriyle adından söz ettiren Özel Yunuslar Anaokulu, son projesi olan ‘Kapakları biriktirelim, engelli bir çocuğumuzu sevindirelim’le gönülleri fethetti. Sınıf öğretmenleri Şirin Şimşek’in önderliğinde, Nazilli Belediyesi’nin geri dönüşüm kutuları şehrin merkezi yerlerine koyularak plastik mavi kapaklar toplandı. Kapaklar yeterli sayıya geldiğinde Nazilli Bedensel Engelliler Derneği’yle (NBED) iletişime geçilerek geri dönüşümden elde edilen parayla bir tekerlekli engelli arabası alınıp derneğe bağışlandı.
NBED üyeleri Başkan Alparslan Çoban başkanlığında Özel Yunuslar Anaokulu’nu ziyaret ederek Deniz Melekleri sınıfı öğretmen ve öğrencileri ile kurum müdürü Nursen Dankı’ya teşekkür etti. Miniklerin sınıflarına gidilerek kapakların geliriyle alınan engelli arabası çocuklara gösterildi.

“KAPAKLARI BİRİKTİRELİM, ENGELLİ BİR ÇOCUĞUMUZU SEVİNDİRELİM”

Kuruldukları 2007 yılından bu yana minik öğrencilerinin sürekli sosyal sorumluluk projeleri içinde yer almalarını sağladıklarını ifade eden Özel Yunuslar Anaokulu Kurum Müdürü Nursen Dankı, “Biz çocuğumuza bir İngilizce’yi, kavramları buna benzer şeyleri her yaşta öğretebiliriz ama iyi ve mutlu insan olmayı kişiliklerinin geliştiği 0-6 yaş arasında verebiliriz. Kurumumuzda buna benzer projeler sürekli oluyor. Kapak projesi fikri öğretmenimiz Şirin Şimşek ve bizlerden çıktı. Bu konuda da empati kurma yetisi 6 yaşında başlamış oluyor. Bu hem geri dönüşümle ilgili bir proje, hem de sosyal sorumluluk projesi. Sandalye alamadığımız zamanlarda asa, koltuk değneği aldık. Burada amacımız paylaşmayı, karşı taraftaki kişinin yerine kendilerini koymayı öğretmeye çalıştık. Belediyeden aldığımız geri dönüşüm kutularını işlek yerlere koyduk. Bu şekilde topladık” dedi.

“ÇOCUKLARIMIZ ÇOK MUTLULAR”

Tüm okulları Yunuslar Anaokulu öğrencilerinin duyarlılığına davet eden NBED Başkanı Alparslan Çoban, “Yunuslar Anaokulu yaklaşık 2 ay önce Nazilli Bedensel Engelliler Derneğimize mavi kapak getirdiler. Biz bu mavi kapaklarla almış olduğumuz sandalyeyi bugün Yunuslar Anaokulundaki miniklerimize gösterdik. Bu duyarlılıklarından dolayı çok teşekkür ederiz. Tüm okullarımızı bu duyarlılığa davet ediyoruz. Çocuklarımız çok mutlular” ifadelerini kullandı.

23 Eylül 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.