Tuğçe uzanacak yardım elini bekliyor

Nazilli’de eşinden ayrı yaşayan 2 hasta çocuğuyla Kamile Bozdoğan yardımseverlerden uzanacak yardım elini bekliyor. Karaciğer ve börek nakli bekleyen ve aynı zamanda eklem romaztizması hastalığıyla da mücadele eden, yürümekte zorlanan 15 yaşındaki kızı Tuğçe Bozdoğan için yardımseverlerden asansör istiyor.

Nazilli Sümer Mahallesi 184 sokakta yaşayan anne Kamile Bozdoğan hasta olan kızı Tuğçe Bozdoğan’ın yaşadıkları dairenin 3. Katına rahat inip çıkması için yardımseverlerden asansör istedi. Böbrek için diyalize giren Tuğçe diyaliz sonrası evlerine ya annesinin kucağında ya da teyzesinin kucağında olmazsa kendi acılar içinde ağlaya ağlaya çıkabiliyor.
Eşinden şiddet yüzünden ayrılan Kamile Bozdoğan, 2 çocuğu ile akrabasının evinin çekme katında yaşam mücadelesi veriyor. Anne Kamile Bozdoğan’ın büyük kızı Tuğçe. Karaciğer ve börek nakli beklerken ve aynı zamanda eklem romatizması hastalığıyla da mücadele ediyor. Haftada 4 gün diyalize giden Tuğçe, diyalize giderken ve geldikten sonra yaşadıkları 3’ncü kata acılar içinde çıkıyor. Kamile Bozdoğan kızının acı çekmemesi için yaşadıkları eve asansör yapılmasını istedi.

“BİRŞEY YAPAMAMANIN ACISINI YAŞIYORUM”

Kızının acı çekmemesi için yardım severlerden asansör isteyen anne Kamile Bozdoğan, kızının bu durumuna artık dayanamadığını belirtti. Kamile Bozdoğan, “Şiddet gördüğüm için eşimden ayrıldım. 2 kızımla buraya akrabamın evine geldim. 3’ncü katta çekme katta yaşıyoruz. Büyük kızımın rahatsızlığından dolayı 3’ncü kata inip çıkmakta çok zorlanıyor. Kızımda karaciğerindeki enzim eksikliğinden dolayı böbrek bitmiş durumda. Diyalize giriyor, diyaliz hastası. Haftadan 4 gün diyalize giriyor. Diyalize gider gelirken özelliklede dönüşte çok zorluk çekiyor. Yürüyemiyor. Ağlaya ağlaya eve çıkmaya çalışıyoruz. Bizi getiren şoförler dahi çok üzülüyor. Ben bazen kucağıma alıyorum. Ama bana acıdığı için yavrum elimden tut yavaş yavaş çıkayım diyor. Fakat acısından ağlamaktan çok zor çıkıyor. 3. Katta yaşadığımız için çok zorluk yaşıyoruz. Bu yüzden hayırsever vatandaşlardan tek isteğim kızımın acı çekmemesi için bir asansör. Ben onu gördükçe yıkılıyorum, bir şey yapamamanın acısını çekiyorum” dedi.

“ERDOĞAN’DAN YARDIM İSTEDİ”

Masrafların belini büktüğünü dile getiren Bozdoğan, devlet büyüklerine seslendi. Bozdoğan, “ilik kanseri başlangıcı tedavisi görüyor, eklem romatizması da olduğu için bazen elleri ayakları hiç tutmuyor. Ayrıca her ay Ankara’ya gidiyoruz. Masraflar belimizi büküyor. Yeni bir yaşam kurmak istiyorum. Ama hiçbir gücüm yok. Yardımseverleri yardıma çağırıyorum. 5 senedir karaciğer ve böbrek nakli bekliyoruz. Bu nedenle Sayın Cumhurbaşkanımızdan, sayın Kaymakamımızdan, Belediye Başkanımızdan ve ilçemizin ileri gelenlerinden yardım istiyorum. En büyük istediğim kızlarımın sağlıklarına kavuşması” ifade etti.

“BULABİLİRSEK ÇOK MUTLU OLACAĞIM”

Yaklaşık 5 senedir karaciğer ve böbrek nakli beklediğini söyleyen Tuğçe Bozdoğan, “İlk hastalığım çıktığında iltihaplı romatizmam yoktu. Bu hastalıkta ilerledikçe yürümem hareket etmem zorlaştı. Şu an nakil aşamasındayım. Kadavradan nakil bekliyorum. Çocuk olduğu için genç bir verici istiyorlar. O yüzden de bulunması daha zor oluyor. Fizik tedavi de görüyorum. Ama 3’ncü katta yaşadığımız için inip çıkmak benim için çok zor oluyor, bazen de imkansız oluyor. Annem, teyzem yardımcı olmaya çalışıyorlar. O yüzden yardımseverlerden asansör mümkün olursa, nakil bir verici bulabilirsek çok mutlu olacağım. Şu an açık öğretimden lise 2’ye gidiyorum. Evde eğitime diyalize girdiğim için zaman kalmıyor. İlerde şef aşçı olmak istiyorum” dedi.

05 Ekim 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.