Tuncay Ayas, kıyak iddialarını yalanladı

NAZGEM projesini yürüten İYİ Partili Meclis Üyesi Tuncay Ayas, proje için eski CHP Meclis Üyesi Ekrem Eskici’nin kapanan okulunun kiralanmasıyla ilgili “kıyak” iddialarına yanıt verdi.

Büyütmek için resme tıklayın

Nazilli Belediyesi’nin ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilere kurs vermek üzere oluşturduğu Nazilli Gençlik Eğitim Merkezi (NAZGEM) projesinin başında bulunan Belediye Meclis Üyesi İYİ Partili Tuncay Ayas, projeyle ilgili kıyak iddialarını yalanladı. NAZGEM için CHP’li eski Belediye Meclis Üyesi Ekrem Eskici’nin kapanan okulunun kiralanmasıyla ilgili yerel bir haber sitesinde çıkan “kıyak” iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirten Ayas, “Piyasadaki 8-14 bin lira arasında değişen fiyatlar biz 4 bin liraya hizmet vereceğimizi söyleyince düşmeye başladı. Burada kayıtlı olmayan çocuklara bile psiko-sosyal rehberlik hizmeti verilecek. Eleştirirken keşke bunları da söyleseydiniz” ifadelerini kullandı.

14 BİN LİRAYA KİRALANDI

NAZGEM için yapılan diğer bina teklifleri içinde en uygun olanın eski Kültür Lisesi’nin binası olduğunu belirten Tuncay Ayas, “Bu binanın kira bedeli Nazilli Ticaret Odası’ndan gelen yazıya göre yıllık 282 bin lira ama biz içindeki eğitim öğretim için gerekli tüm malzemelerle birlikte Belediye’ye aylık 14 bin liraya kira sözleşmesi imzalandı. Benim burada bir menfaatim yok. Emekliyim, rahatıma bakabilirim. Ayrıca bu bina Ekrem Eskici’nin değil de bir başkasının olsaydı yine feveran edecek miydiniz?” sözleriyle hakkında çıkan haberlere tepki gösterdi.

TOPU TİCARET ODASI’NA ATTI

Tuncay Ayas, Belediye Meclisi’nin bazı muhalif üyeleri tarafından dile getirilen “Diyet ödeniyor” gibi iddiaların da gerçeği yansıtmadığını belirterek, “Ben seçimden önce kimseyle bu konuları görüşmedim. Ben Kültür Temel Lisesi’nde hiç çalışmadım. NAZGEM’in yöneticisi ben olacağım. Ekrem Eskici’den de teknik destek alacağım ama bu işte O’nun bir etkisi yok” dedi. Konuyla ilgili açıklama yapmakta geciktikleri yönündeki eleştiriyi de kabul eden Tuncay Ayas, “Nazilli Ticaret Odası’ndan binanın kira bedeliyle ilgili yazı geç geldiği için biz de açıklama yapmakta geç kaldık” ifadelerini kullandı.

15 Ekim 2019 Aydin/ Nazilli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.