Muhtar Cen, yağmur çilesine çözüm istiyor

Nazilli Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Celal Cen, mahallesinin bazı sokaklarında boruların ve rögarların yetersiz kalması sonucu yağmur sularının sele neden olduğunu belirterek, kış sezonu gelmeden boruların yenilenmesini istedi.

Nazilli’de trafik ve otopark sorunuyla birlikte altyapı eksikliği ve yolların bozuk olması, vatandaşların en çok şikayet ettiği konuların başında geliyor. Nazilli’nin en merkezi mahallelerinden Cumhuriyet Mahallesi’nde de altyapı çalışmaları devam ediyor ancak bazı sokakların altyapı yetersizliği aciliyet arz ediyor. Zira yağmurlu günlerde söz konusu sokaklardaki bozuk yollar, rögar kapakları ve tahliye borularının da yetersiz kalması nedeniyle göle dönüyor.

ALT KATLARI SU BASIYOR

Cumhuriyet Mahalle Muhtarı Celal Cen, mahallesinde yapılacak pek çok işin yanında öncelikli olarak yağmurlu günlerde göle dönen bazı sokaklarda rögarların ve tahliye borularının genişletilmesini istedi. Muhtar Cen, “304 sokak, 268 sokak ve pazar yerinden Devlet Karayolu’na çıkan sokaklarda yollar her yağmur sonrası göle dönüyor. Vatandaşlar yolu kullanamıyor. 304/1 sokakta ve 306 sokakta ise durum daha vahim. Evlerin alt katlarını su basıyor” sözleriyle durumun vahametini gözler önüne sergi.

CUMHURİYET PARKI’NA UMUMİ TUVALET YAPILACAK

Muhtar Celal Cen, yol ve altyapı sorunlarının yanı sıra Cumhuriyet Parkı içine umumi tuvalet inşa edilmesi konusunda da belediye nezdinde girişimde bulunacağını söyledi. Muhtar Cen ayrıca, “Şehitler Parkı’ndan kanal boyunca aşağıya inen yolla mahallemizin bağlantısını sağlayacak bir alt geçit yapılmasını istiyoruz. Bu konuyla ilgili de gerekli girişimlerde bulunacağım” diye konuştu.

18 Haziran 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.