Bergen'de Menderes Anadolu Lisesi rüzgarı esecek

Nazilli Menderes Anadolu Lisesi, 2019-2020 eğitim öğretim yılına hızlı başladı. Lise, proje okulu olmamasına rağmen hazırladığı projelerle, proje okullarından daha çok çalışmaya imza attı. Menderes Anadolu Lisesi, 24 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında Norveç’in Bergen şehrinde yapılacak proje toplantısına katılacak.

Büyütmek için resme tıklayın

ERASMUS projeleriyle ilçenin gözdesi olan Nazilli Menderes Anadolu Lisesi, ‘Bridge to A Brighter future’ isimli, KA 229 ERASMUS+ projesi kapsamında 24 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında Norveç’in Bergen şehrinde gerçekleştirilecek üçüncü proje toplantısına eşlik edecek. İlçeyi ve ülkemizi Okul Müdürü Oktay Doğanlı, İngilizce Öğretmenleri Yeliz Sümer ve Akıncan Pekçok ile dört öğrenci temsil edecek. İtalya’nın koordinatör olduğu Portekiz, Almanya, Norveç ve Türkiye ortaklı projenin konusunun, öğrencilere yurt dışı üniversitelerinde okuma yollarının ve 21. yüzyıl mesleklerinin tanıtılması olduğu belirtildi. Öğrencilerinin ufkunu açmaya kendine ilke edinen Nazilli Menderes Anadolu Lisesi, iki yıl sürecek, beş hareketlilik sonunda 21 öğrencisine yurt dışını tanıma imkanı sağlayacak.

“ÖĞRENCİLERİN HAYATLARINA ANLAM KATACAK”

Nazilli Menderes Anadolu Lisesi Okul Müdürü Oktay Doğanlı, “Lisemiz, öğrencilerin bireysel gelişimine her zaman önem vererek birçok okuldan farklı olduğunu tüm ilçeye göstermeye devam edecek. Ufukları açılacak öğrenciler, 21. yüzyılın mesleklerini tanıyarak hayata bakışlarını ve hayatlarını değiştirecek adımlar atacaklar. İki yıllık bir proje olan Bridge to A Brighter future isimli, KA 229 ERASMUS+ bu sene yapılacak üçüncü hareketlilikle ikinci yılına başladı. Dört öğrenci, iki öğretmen ve bir idarecinin katılacağı yedi kişilik grup, yedi gün boyunca farklı kültürlerle birlikte olacak. Kültür alışverişinin yaşanacağı Bergen’de, öğrenciler hayatlarına anlam katacak zamanlar geçirecek” ifadelerini kullandı.

21 Eylül 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.