Reklamı Kapat

CHP’li Bülbül, mahalle muhtarlarını dinledi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Nazilli’de muhtarlarla bir araya gelerek özellikle kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşların taleplerini dinledi.

CHP Nazilli İlçe Örgütü yönetimi halkla iç içe olmak adına sivil toplum kuruluşları, meslek örgütleri ve muhtarlarla toplantılar yapmaya devam ediyor. Partisinin halka dokunmak üzere başlattığı çalışmalara katılan Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, CHP Nazilli İlçe Örgütü binasında Çaylı, Mescitli, Bekirler ve Ocaklı mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. Muhtarlarla yapılan toplantılara Nazilli Belediye Meclis Üyesi Erol Angın, CHP Nazilli Örgütü Yönetim Kurulu üyeleri Fedayi Esmer ve Ali Yıldırım da katıldı.

“DÖRT SORUN ÖNE ÇIKIYOR”

CHP’li Bülbül, mahalle muhtarlarıyla yaptığı toplantılarda dört konunun öne çıktığına değindi. Halkın en çok işsizlik, hayat pahalılığı, umutsuzluk ve çevre katliamından yakındığını dile getiren Bülbül, “Genç işsizlik yüzde 24.5'e çıkmış durumda. Hayat pahalılığı ve gıda enflasyonu resmi rakamların daha ötesinde. Bunu pazarda görmek mümkün. İnsanlar bu iktidardan umudunu kesti. Aydın’a neden devlet yatırımı gelmediğini soruyorlar. Aydın’da bulunan hazine arazilerinin neden satıldığını soruyorlar” dedi.

"KÜKÜRT TÜM ŞEHRE YAYILIYOR"

Aydın kamuoyundan bir süredir hararetlenen jeotermal tartışmalarına da değinen Bülbül, “Bunun partilerle de ilgisi yok. Yağmur yağdığı zaman santrallerin bacalarından çıkan kükürt, bulutlar vasıtasıyla tüm şehre yayılıyor. Yetişen ürünlerden tüm vatandaşlar yiyor” sözleriyle santrallerin tüm Aydın halkına zarar verdiğini söyledi.

VALİ KÖŞGER’İ BOZYURT’TA DAVET ETTİ

CHP’li Bülbül, jeotermal santraller konusunda Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger’e de seslenerek, Vali Köşger’i Nazilli’nin Bozyurt Mahallesi’ne davet etti. Bülbül, “Valiye sormak istiyorum. Açılacak sahaların termal seracılık ve sağlık turizminde kullanılacağını söylüyor. Aydın’da bunlarla ilgili hangi JES’ler var, onu açıklasın. Beraber Bozyurt Mahallesine gidelim. Oradan çıkan dumanı ve sesi izleyelim. AK Parti'li vekillere de sesleniyorum. Elektrik üreten JES’ler denetlensin diye önerge verdik, neden reddettiler? Yeraltı sularındaki arsenik miktarının ve Büyük Menderes’in kirliliğinin araştırılmasını istiyoruz. Aydınlılar anayasadan kaynaklanan yaşam hakkını korumaya karşı direnme haklarını kullanıyorlar” dedi.

02 Ağustos 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.