CHP’li Bülbül’den Metin Yavuz’a misilleme

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz’un Atatürk ve CHP hakkındaki sözlerine sert tepki gösterdi.

Aydın Milletvekili ve AK Parti MKYK Üyesi Metin Yavuz, bugünkü CHP'nin Atatürk ile bir ilgisinin olmadığını, CHP yöneticilerinin açıkça dile getirmeseler de HDP ile iş birliği içerisinde olduğunu savunarak, "HDP ile kol kola yürüyorlar ama bunu açıkça söyleyemiyorlar. Çünkü CHP'nin tabanında milliyetçi ve milli duruşlu çok insan var. Bunları uyandırmak istemiyorlar. Tabandan bir tepki olacağını biliyorlar" demişti. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Metin Yavuz’un partisiyle ilgili sözlerine sert tepki gösterdi.

FETÖ KARTINI AÇTI

Yavuz’un iftira siyaseti yaptığını savunan Süleyman Bülbül, “CHP bir terör örgütü ile hiçbir döneminde bir araya gelmemiş, iş birliği yapmamıştır. Bu dayanaksız iddialar iftira olup sadece algı yaratma çabasıdır. Sayın Yavuz, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve CHP’yi konuşmadan önce, FETÖ terör örgütünün siyasi ayağının niçin ortaya çıkarılmak istenmediğine, CHP’nin konuyla ilgili verdiği araştırma önergelerini partisinin neden reddettiğine, Oslo görüşmelerine, Dolmabahçe görüşmelerine, hangi partinin bakanlarının FETÖ ile bağlantılı çıktığına, 2013 yılında ‘Gülen okullarına ve Milli Görüş’e yardım edilmesi için’ büyükelçiliklere kimlerin genelge gönderdiğine, 'Ne istiyorlarsa verdik' diyen Genel Başkanına baksın” sözleriyle sert tepki gösterdi.

“CHP’Yİ KONUŞMAK HADDİ DEĞİL”

AK Parti Genel Başkanının bir dönem Atatürk’ün ismini kullanmaktan imtina ettiği öne süren Bülbül, “Kongrelerinde Atatürk’ün resmini asmayan bir partinin milletvekilinin Atatürk’ü ve Cumhuriyet’i kuran Cumhuriyet Halk Partisi’ni konuşmak haddi değildir. Cumhuriyet Halk Partisi, Atatürk ilke ve devrimleri ışığında kurulan, Atatürk’ün çizdiği ideal ve hedeflerden bir an olsun vazgeçmeyen 96 yıllık geçmişe sahip köklü bir parti. Genel Başkanına PKK terör örgütü tarafından suikast düzenlenen Cumhuriyet Halk Partisi’ni terörle yan yana getirmek, edep yoksunluğudur” dedi.

YAVUZ’A MİSİLLEME YAPTI

AK Partili Yavuz’un, “Atatürk’ü CHP’den kurtaracağız” şeklindeki sözlerine de değinen Süleyman Bülbül, “Milletin asıl Anayasal hak ve özgürlükleri ihlal eden, hukuku hiçe sayan, laiklik ve çağdaşlıktan uzak bir sistemle tek bir kişinin ağzından çıkanlarla ülkeyi yönetmeye çalışanlardan kurtulmaya ihtiyacı var. Milletin AKP’den kurtulmaya ihtiyacı vardır” sözleriyle AK Partili Metin Yavuz’a misilleme yaptı.

16 Eylül 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.