Reklamı Kapat

Nazilli Belediyesi bina arıyor

Nazilli Belediyesi, hazırlıkları devam eden Nazilli Gençlik Danışma Eğitim ve Sosyal Etkinlik Merkezi için eğitime uygun, şehir merkezine yakın kiralık bina arıyor.

Nazilli Belediye Meclisi’nin son toplantısında Gençlik Danışma Eğitim ve Sosyal Etkinlik Merkezi açılması için Kürşat Engin Özcan’a oy birliğiyle yetki verilmesinin ardından hazırlıkları hızlanan merkezde bina arama aşamasına gelindi. Lise son sınıf öğrencileri mezunları için haftada 20, 8. sınıflar için haftada 16, 7. sınıflar için haftada 12 saat ders verilecek merkez için alınan 11 öğretmen Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın makamında yapılan basın toplantısıyla tanıtıldı.

BİNA ARAYIŞLARI SÜRÜYOR

Merkezin kurulması için hazırlık çalışmalarını yürüten Nazilli Belediye Meclis Üyesi Tuncay Ayas, Efeler Belediyesi’nin benzer bir merkez için 700 bin liraya yakın para harcadığını ifade etti. Ayas, “Biz eğitime uygun ve içinde gerekli teçhizatın bulunduğu bir bina kiralamak istiyoruz. Nazilli Ticaret Odası’na başvurumuzu yaptık. Gereken yerlere belgeler gönderildi. Bina için çok güzel teklifler var. Otel veya kız yurdu olarak kullanılan ve okula çevrilebilecek yerler var. Şehir merkezindeki yerler öncelikli tercihimizdir. Bir yandan da okulları dolaşıp ön kayıtlarımızı alıyoruz” dedi.

EĞİTİM PROGRAMINI AÇIKLADI

Tuncay Ayas, Nazilli Gençlik Danışma Eğitim ve Sosyal Etkinlik Merkezi’nde fiyat tarifesini de açıkladı. Haftada 20 saat ders alacak olan mezunların 4 bin lira, 8. Sınıfların ise 3 bin lira ödeyeceklerini söyleyen Ayas, derslerin Haziran’a kadar devam edeceğini belirtti. Ayas, merkezde çalışacak öğretmenlerin ise 2 bin 500 liradan başlayacak şekilde maaş alacaklarını ve sigortalarının yapılacağını ifade etti. Ayas, ön kayıtlar sırasında karşılaştıkları “acı” bir olayı da aktarırken, “Biz 50 öğrenci kaydettiysek, 150 öğretmen iş için bize başvuru yaptı” diye konuştu.

İDDİALARI YALANLADI

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan ise yerel bir internet sitesinde çıkan ve CHP’li Ekrem Eskici’ye ait Kültür Lisesi binasının kiralanacağı konusunda çıkan iddiaları yalanladı. Henüz kiralama yapmadıklarını, uygun bir bina aradılarını kaydeden Özcan, “Bazıları farklı algılar oluşturmaya çalışıyorlar. Kimseye diyet borcumuz yok, kamunun menfaatine dikkat ediyoruz. Bir kuruşun hesabı yapılıyor. En hesaplı şekilde eğitimimize yakışır bir tesis oluşturuyoruz. Nazilli’mizi Türkiye derecesi aldığı eski güzel günlerimize döndürmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

26 Eylül 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.