Nazilli’de İlköğretim Haftası kutlandı

Nazilli’de İlköğretim Haftası düzenlenen törenle kutlandı. Nazilli Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayan kutlama töreni Recepbey İlkokulu’nda konuşmalar ve gösterilerle devam etti.

Büyütmek için resme tıklayın

Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen İlköğretim Haftası kutlamaları İstasyon Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı ve ardından Recepbey İlkokulu’nda düzenlenen programla devam etti. Kutlamalara Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Nazilli Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Dönertaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hıdır Dağaşan, Nazilli Jandarma Komutanı Binbaşı Haktan Öztürk, daire amirleri, siyasi partilerin temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

“SORUMLULUĞUMUZUN BİLİNCİNDEYİZ”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Recepbey İlkokulu Müdürü İbrahim Yıldız yaptı. Eğitimin çağdaş toplum olmanın en temel unsurlarından biri olduğuna değinen Yıldız, “Baş öğretmen Atatürk öğretmenlere hitaben, ‘Yeni nesil sizlerin eseri olacaktır’ demiştir. Bu çok büyük bir güvenin ifadesidir. Biz öğretmenlerin çocuklarla, gençlerle sıkı bir iletişim kurmak ve onları geleceğe hazırlamak gibi bir sorumluluğumuzun olduğunu aklımızdan çıkarmamalıyız. Amacımız bilgiyi aktarmak değil bilgiye ulaşmanın yollarını araştıran, bilgiyi paylaşabilen, teknolojiyi üretebilen ve insanlığın yararına kullanabilen dinamik, öz güvenli bir nesil yetiştirmek olmalıdır” dedi.

VELİLERE DESTEK ÇAĞRISI

Günümüzde okulların çağın teknolojik gereklerine uygun olarak donatıldığını ifade eden İbrahim Yıldız, öğrencilerden çok çalışmalarını istedi. Yıldız, velilere de seslenerek, “Sizlerden isteğimiz öğrencinize, okulunuza sahip çıkmanız ve desteklemeniz. Öğrencinin başarılı yanlarını ön plana çıkarınız. Onlara elinizde bir kuşu tutar gibi yaklaşınız. Avucunuzu açarsanız elinizden uçar gider, sıkı sıkıya kapatırsanız da hayatını noktalamış olursunuz” ifadelerini kullandı.

“OKULUNUZA DÖRT ELLE SARILIN”

Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürü Hıdır Dağaşan, eğitimin önemine değindiği konuşmasında, “Her alanda yeteneklerine güvendiğimiz çocuklarımız sağlam bir eğitimle çağlar ötesine seslenebilecek sesi okullarda bulacaktır. Öğretmenler, çocuklarımızın ruhuna, aklına, yüreğine dokunarak rehberlik edeceksiniz. Eğitim sürecinde sizin yoğun çabalarınız yarınlarımıza yapılacak en büyük katkıdır. Bu öğretim yılında da ilk günden başlayarak performansımızı sürekli yükseltmemiz gerektiğinin bilincindeyiz. Veliler, sizlerin desteğiyle başarılarını artıracağımıza inanıyorum. Hayırlı bir eğitim öğretim yılı diliyorum” dedi. Öğrencilere de seslenen Dağaşan, “Okulunuza dört elle sarılın. Bütün olanaklarından yararlanın ve düzenli çalışın” şeklinde konuştu.

ÇAĞDAŞ EĞİTİM VURGUSU YAPTI

Öğrenciler adına konuşan Nursena Akkaya çağdaş uygarlık düzeyine ancak bilgiyle çıkılabileceğini belirterek, “Bizler bu bilinçle yeni bir öğretim yılına başlıyoruz. Atatürk’ün gösterdiği çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkabilmek Türk milletinin özlemidir. Bilgiye susamış Türk çocukları olarak bu özlemi gerçekleştirmek için çok çalışmamız gerektiğini biliyoruz. Vatanımıza ve ailemize hayırlı bir insan olarak yetişmemiz için emeğini esirgemeyen öğretmenlerimizi dinleyeceğiz” ifadelerini kullandı. Okulun rehber öğretmeni Sevinç Koç ilk ders konulu konuşmasında çağdaş eğitim bilgilerini kullanan öğrencilerin bilimi ve teknolojiyi kabul etmiş, edindiği bilgileri yaşamda karşılaştığı problemleri çözmede kullanabilen insanlar olmaları gerektiğini belirterek, “İlkokullarımız bu bilgilerin temelinin atıldığı kurumdur. Kişilerin önce kendisine sonra çevresine yararlı olmaları ancak eğitimle mümkün olmaktadır” diye konuştu. Program şiirlerin okunması ve gösterilerin yapılmasının ardından son buldu.

16 Eylül 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.