Yükümlüler, Çaylı’da okulu pırıl pırıl yaptı

Nazilli Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Nazilli Başsavcılığı’nın ortaklaşa çalışmasıyla denetimli serbestlikten yararlanan yükümlüler, kamu hizmeti olarak Nazilli’ye bağlı Çaylı Mahallesi’nde bulunan okulda boya ve tadilat çalışması yaptı.

Büyütmek için resme tıklayın

Milli Eğitim Bakanlığı ile Adalet Bakanlığı arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında kamu kurumlarında Denetimli Serbestlik cezası bulunan yükümlüler, Nazilli’ye bağlı Çaylı Mahallesi’ndeki okullarda tadilat ve boya yapıyor. Nazilli Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Dönertaş, Nazilli Milli Eğitim İlçe Müdürü Hıdır Dağaşan, Nazilli Denetimli Serbestlik Müdürü Ahmet Ahlatoğlu ile birlikte boya ve tadilat yapılan okulda inceleme yaptı. Heyeti Çaylı İlkokulu Müdürü Eyüp Nacak, Çaylı Ortaokulu Müdürü Hasan Akarçay, Çaylı Muhtarı Ali Rıza Şengül karşıladı. İki ana, üç ek binadan oluşan okulda 9 yükümlünün 2 Temmuz’dan bu yana sürdürdüğü çalışmaları yerinde inceleyen heyete, okul yöneticileri çalışmalar hakkında bilgi verdi.

“BİR OKUL BİN CEZAEVİ KAPATIR”

Nazilli Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Dönertaş, yükümlülerin kamu hizmeti kapsamında okulda çalışmaları uygulamasını 2017’de başlattıklarını ve bugüne kadar 15 okulun boya ile tadilatını yaptıklarını belirterek, "Gitmediğimiz köy bizim değildir mantığıyla yaz tatilinde okullara yönelik tadilat çalışmalarında köy okullarına öncelik verdik. Burada 9 köyden 145 öğrenci eğitim öğretim görüyor. Bir okul bin ceza evini kapatır özdeyişini hatırlarsak yapılan çalışmanın önemini daha iyi kavrayabiliriz” dedi. Hükümlüleri dört duvar arasında tutmaktansa kamunun hizmetine sunmak suretiyle cezalarını infaz ettiklerini dile getiren Dönertaş, önümüzdeki dönemde altı okulda daha tadilat ve boya çalışması yapılacağını açıkladı.

10 KÖYDEN 145 ÖĞRENCİ GELİYOR

Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürü Hıdır Dağaşan, kısa konuşmasında eğitime bu denli önem vermesi dolayısıyla Başsavcı Dönertaş’a teşekkür ederken, “Buraya taşımalı eğitimle 10 köyden daha öğrenci geliyor. Çocukların gidiş, geliş, kırtasiye, yemek ihtiyaçlarını devlet karşılıyor. Çocuklarımız sağlıklı bir ortamda eğitim görecekler, aynı zamanda sportif faaliyetler var, derece kazanan öğrenciler var. Biz devlet olarak her zaman onların yanındayız” diye konuştu.
Nazilli Denetimli Serbestlik Müdürü Ahmet Ahlatoğlu ise, “İlköğretime hizmet etmek, katkı sunmak bizler için gurur verici. Bu tür çalışmalar 2017 yılından bu yana devam ediyor. Bundan sonra da imkanlarımız dahilinde devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

BİLGİSAYAR SINIFI AÇILACAK

Okuldaki incelemenin ardından öğretmenler odasında basın mensupları ve okul yöneticileriyle sohbet eden Mehmet Akif Dönertaş, okulda bilgisayar sınıfı olup olmadığını sordu. Olumsuz yanıt alan Dönertaş, Nazilli Adliyesi’nde bir süredir kullanılmayan ancak çalışır vaziyette olan bilgisayarların envanterini çıkararak okulda bir bilgisayar sınıfı açma sözü verdi. Bozdoğan ve Karacasu ilçelerinin en ücra iki köyünde de bilgisayar sınıfları açtıklarını belirten Dönertaş, “Nazilli merkezde yaşayan bir çocuk iki lira ile internet kafeye giderek ödevini yapabilir ama köylerde yaşayan çocukların böyle bir imkanı yok. Bu nedenle köy okullarında bilgisayar sınıfları açılmasını çok önemsiyoruz” dedi. Okul yöneticileri Dönertaş’a yardım ve katkısından ötürü teşekkür etti.

06 Ağustos 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.