Haftanın stresini yürüyüşlerle atıyorlar

Nazilli’de gönüllüler tarafından kurulan ‘Doğa Yürüyenler Nazilli Grubu’, ilk etkinliğini Salda Gölü’nde gerçekleştirdi. Katılımcılar yoga aktivitesiyle etkinliğe başlarken, yaptıkları yürüyüşle bir nebze olsun kentin stresinden uzaklaşmış oldu.

Büyütmek için resme tıklayın

Son yıllarda popüler olan doğa yürüyüşleri, Nazilli’de de değişik grupların çatısı altında gönüllüler tarafından yapılıyor. Son olarak Aydın ve Nazilli’de farklı gruplarla yürüyen mimar Sabri Gürel ve arkadaşları, ‘Doğa Yürüyenler Nazilli Grubu’ adında bir yürüyüş grubu kurdu. Grup ilk yürüyüşlerini hafta sonu Pazar günü Burdur Salda Gölü’ne gerçekleştirdi.

GÜNE SABAH KAHVALTISI İLE BAŞLANDI

Etkinlik kapsamında yola turizm belgeli araçlarla çıkılırken, güne sabah kahvaltısı ile başlandı. Ardından Salda Gölü kenarında yürüyüş öncesi yoga eğitmeni tarafından doğru nefes alma ve egzersiz hareketleri yapıldı. Daha sonra yürüyüş sevenler eşsiz güzellikler eşliğinde doğada doyasıya dolaştı.

“DOĞAYI VE YÜRÜYÜŞÜ SEVEN HERKES KATILABİLİR”

Her yaştan, her meslekten herkesin yürüyüşe katılabileceklerini ifade eden Doğa Yürüyenler Nazilli Grubu’nun Kurucusu Sabri Gürel, “Şehrin gürültüsünden, stresinden, karmaşasından kurtulmak, uzaklaşmak için haftada ya da iki hafta bir gönüllülerle doğada sağlıklı, iyi vakit geçirmek için kurduk. Daha önce farklı gruplarla yürüyordum. Kendi aramızda bir grup kurmaya karar verdik. Tamamen çıkar amaçsız, kar payı olmadan imece usulü amatörce yapıyoruz. Sadece ulaşım masraflarını topluyoruz. Hobi olarak yapıyoruz. İnsanlar keyif alsın, mutlu olsunlar. İlk yürüyüşümüzü Pazar günü Salda Gölü’ne yaptık. Her yaştan, her gruptan, en küçüğümüz 6, en büyüğümüz 62 yaşındaydı. Gönüllülerden oluşuyoruz. Doğayı ve yürüyüşü seven herkes katılabilir. Yürüyüş rotamızda hiç görülmeyen, doğal güzellikleri olan, sakin, huzurlu yerleri seçeceğiz. Bu hafta Marmaris Kız Kumu ve Çakı Kanyonu var. Bize Facebook, İnstagram'dan, Doğa Yürüyenler Grubu’ndan ulaşabilirler. Ayrıca yürüyüşlerimiz öncesi yoga eğitmenimiz Ebru Yılmaz tarafından nefes kontrolü yapıyoruz. Ebru Yılmaz katıldığı sürece manzarası güzel olan yerlerde yoga aktiviteleri yapılacak” ifadelerini kullandı.

08 Ekim 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.