Nazilli’de Muhtarlar günü kutlandı

Nazilli’de 19 Ekim Muhtarlar Günü Atatürk Anıtı önünde törenle kutlandı. Türkiye’nin ilk kadın muhtarı olan Gül Esin, Eğriboyun Mezarlığındaki kabri başında dualarla anıldı.

+12
Haber albümü için resme tıklayın

Tüm Türkiye’de kutlanan 19 Ekim Muhtarlar Günü, Nazilli’de de İstasyon Meydanı’nda Atatürk Anıtı önünde yapılan törenle kutlandı. Törenlere Nazilli Belediye Başkan Vekili Soner Yelkovan, Nazilli Belediye Başkanı Yardımcısı Kadir Mutlu, Belediye’nin CHP’li Meclis Üyesi Ulvi Yıldırımkaraman, Nazilli Muhtarlar Derneği Başkanı Zeki Açık, Türkiye Emekliler Derneği Nazilli Şube Başkanı Faruk Baştepe, Nazilli Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Tayfun Yazıcı ve muhtarlar katıldı.

İlk olarak Nazilli Muhtarlar Derneği çelengi Başkan Zeki Açık tarafından Atatürk Anıtına kondu. Ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Son olarak Nazilli Muhtarlar Deneği Başkanı Zeki Açık ve Nazilli Belediye Başkan Vekili Soner Yelkovan günün anlam ve önemini anlatan birer konuşma yaptı. Törenin ardından mezarı Nazilli Eğriboyun Mezarlığından olan Türkiye'nin ilk kadın muhtar Gül Esin mezarı başında anıldı. Buradaki anmaya Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy da katılırken, Nazilli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Fatih Demir tarafından Gül Esin hayat hikayesi anlatıldı. Son olarak Esin için dua edilerek program sona erdi.

“YARINLARIMIZI DAHA YAŞANIR DURUMA GETİRMELİYİZ”

Muhtarlar Günü kutlanmasına vesile olan herkese teşekkür ederek konuşmasına başlayan Nazilli Muhtarlar Derneği Başkanı Zeki Açık, “Muhtarlık Osmanlı’dan Cumhuriyete taşınan, ender konulardan birisidir. Muhtar Arapça bir sözcük olup, seçilmiş kişi anlamına gelmektedir. Muhtarlarımız bir yandan köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumları ile ilişkilerinde aracı bir rol oynarken, diğer yandan daha çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel gereksinimlerinden biri olan katılımcılığın sağlanmasında önemli bir görev yerine getirmektedir. Muhtar mahallenin talep problem ve ihtiyaçlarını en kısa yoldan yetkili makamlara arz ederek çözüme vesile olmak hususunda halkımızın en yakın yardımcısıdır. Devletimizin bizlere verdiği, bizlerde halkımızın hizmetine sunarak, onların yanında olarak ve onların hizmetine koşarak göstermemiz gerekiyor. Birlik ve beraberlik içerisinde elbirliği ile yarınlarımızı daha yaşanır duruma getirmeliyiz” dedi.

“BİZLERİN GÖZÜ KULAĞI OLUYORSUNUZ”

Muhtarların demokrasinin bel kemiği olduğunu ifade eden Nazilli Belediye Başkan Vekili Soner Yelkovan, “Göreve geldiğimiz günden bu yana şehrimizin daha güzel, daha yaşanabilir bir kent olması yönünde bugüne kadar önemli adımlar attık. Hizmetlerimizi gerçekleştirirken sizlerle sürekli istişare içerisinde oluyoruz. Tabi ki eksikliklerimiz olabilir. Bunların üstesinden hep birlikte geleceğiz. Muhtarlarımız demokrasimizin bel kemiği. Sizler kendi sorumluluk alanlarınızda adeta bizlerin gözü kulağı oluyorsunuz. Seçildiğiniz mahalle ve köylerdeki durumu en iyi sizler biliyorsunuz. Yaptığımız görüşmelerde, düzenlediğimiz toplantılarda sizlerden gelen talepler doğrultusunda, Nazilli için en iyi hizmeti verme gayretindeyiz. Allah'ın izniyle, sizlerin desteği ile Özlem Başkanımızın ve Kürşat başkanımızın liderliğinde Nazilli’mizin tüm sorunlarını çözeceğiz” ifadelerini kullandı.

19 Ekim 2019 Aydin/ Nazilli- Gündem

Muhabir Adem Adlim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.