NAZGEM eğitime başladı

Nazilli Belediyesi Gençlik Eğitim Danışma ve Sosyal Etkinlik Merkezi (NAZGEM) deneyimli kadrosu ile eğitime başladı.

+2
Haber albümü için resme tıklayın

Nazilli’de Herkes İçin Eğitim’ sloganıyla hazırlanan NAZGEM, deneyimli öğretmen kadrosu ile Turan Mahallesi 155 sokak No: 23 adresindeki eğitim öğretime uygun haldeki binada faaliyete geçti. NAZGEM'de mezun ve 12. sınıf öğrencilerine TYT-AYT Kursu, 8. sınıflara LGS Kursu, 7 ve 11. sınıflara okula destek kursu, tüm öğrencilere ücretsiz rehberlik ve psikolojik destek hizmeti verilecek. Eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması için uygun fiyat aralığının belirlendiği kurumda mezunlar yıllık 4 bin lira, 8’inci sınıflar ise 3 bin lira ödeyecek. Ayrıca NAZGEM’de çalışacak öğretmenlerin tüm yasal hakları sağlanacak.

NAZİLLİ’DE HERKESE EĞİTİM

NAZGEM’in eğitimde fırsat eşitliği yaratacağına vurgu yapan Nazilli Belediyesi Gençlik Eğitim Danışma ve Sosyal Etkinlik Merkezi Sorumlusu, Nazilli Belediye Meclis Üyesi Tuncay Ayas, “NAZGEM olarak 'Nazilli'de Herkese Eğitim' sloganıyla Turan Mahallesi 155 sokakta faaliyete başladık. NAZGEM’in kuruluş amacı üniversite, fen ve anadolu liselerine hazırlık aşamasındaki öğrencilere fırsat eşitliği sağlamaktır. Mezun öğrencilere haftada 20 saat, 12. sınıf öğrencilerine haftada 17 saat, 11. sınıf öğrencilerine haftada 13 saat, 8. sınıf öğrencilerine haftada 12 saat ve 7. sınıf öğrencilerine haftada 12 saat ders vermeyi planlıyoruz. Mezun dışındaki öğrencilerimize hafta içi ve hafta sonu ders saatleri dışında haftada bir gün dönüşümlü olarak bütün öğretmenlerden bire bir ders imkanı sağlanacak” dedi.

"KADROLARIMIZ TAMAMLANMIŞTIR"

Merkeze kayıtlı olsun olmasın tüm öğrencilere deneme sınavları da planladıklarını dile getiren Ayas; “Nazilli genelindeki tüm öğrencilerimize Rehberlik, Aile Danışma ve Sosyolojik yardım verilecektir. Şu an bütün öğretmen kadromuz hazır. Üniversite hazırlıkta, lise ve ara sınıflarda Matematik, Biyoloji, Kimya, Fizik, Tarih, Türkçe, Türk Dili ve Edebiyatı, Coğrafya öğretmen kadromuz hazır. Bu imkanların hepsi köylerde yaşayan öğrencilerimize de sağlanacak. Fen liseleri, Anadolu liseleri ve ortaokul ara sınıfları için bütün öğretmen kadrolarımız tamamlanmıştır” ifadelerini kullandı.

"SADECE EĞİTİM DEĞİL, SOSYAL AKTİVİTELER DE OLACAK"

NAZGEM'in sadece ders verme yeri değil, sosyal etkinlik aktivitelerinin düzenleneceği bir merkez olacağını dile getiren Tuncay Ayas, “Kısacası merkezimiz her yaştaki öğrencinin mükemmel bir ortamda yetişmesi için bütün aktivitelerin olduğu bir eğitim merkezi. Nazilli'mize uzun yıllar hizmet verecek bir kuruluş olmaya aday. Bütün bu imkanları sağlayan başta Belediye Başkanımız Kürşat Engin Özcan ve Nazilli Belediyemize öğrencilerimiz adına sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

21 Ekim 2019 Aydin/ Nazilli- Gündem

Muhabir Haber Merkezi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.