Kent Konseyi’nde meclis başkanları seçildi

Nazilli Kent Konseyi Kadın Meclisi’nde Funda Baklacı, Engelliler Meclisi’nde Aysun Bademli Akçil, Gençlik Meclisi’nde ise Mehmet Ali Mamağa başkan seçildi.

+6
Haber albümü için resme tıklayın

Nazilli Kent Konseyi kadın, gençlik ve engelliler meclisleri başkanlarını seçti. Belediye Meclis Salonu’nda yapılan seçimlerde ilk olarak kadın meclisi başkanı seçimi yapıldı. Kadın Meclisi başkanlığına Münire Işık, Nimet Alkan ve Funda Baklacı aday oldu. Her adaya üçer dakika konuşma süresi tanındı. Kadın adaylar erkek üyelerin oy kullanmasını istedi. Üyelerin birden fazla adaya oy verebildiği açık seçimde Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Funda Baklacı 113 oyla başkan seçildi.

Funda Baklacı yaptığı teşekkür konuşmasında, “Beni bu göreve layık gördüğünüz için teşekkür ederim. Bunu bir yarış olarak addetmiyorum. Hepimiz Nazilli'miz ve kadınlarımız için ayrım gözetmeksizin emekçi bir öğretmen olarak birlikte çalışmayı ümit ediyorum” dedi.

“SİYASET ÜSTÜ” UYARISI YAPTI

Nazilli Kent Konseyi Engelliler Meclisi seçiminden önce Kent Konseyi Başkanı Bülent Burmaoğlu 10 yıllık dönemde en yoğun katılımla gerçekleşen seçimin siyaset üstü olduğunu belirterek üyelerin adayları buna göre değerlendirmelerini istedi. Engelliler Meclisi başkanlığına Tayfun Yazıcı, Aysun Bademli Akçil ve Ahmet Ünlü aday oldu. Adaylara üçer dakikalık konuşma süresi verildi. Konuşmaların ardından açık oyla seçime geçildi. Seçim sonucunda Tayfun Yazıcı 124, Aysun Bademli Akçil 141, Ahmet Ünlü 116 oy aldı. Engelliler Meclisi’nin yeni başkanı Aydın Bademli Akçil oldu.

GENÇLİK MECLİSİNE AVUKAT BAŞKAN

Gençlik Meclisi Başkanlığına Aydın Büyükşehir Belediyesi çalışanı Semra Ulusan ve stajyer avukat Mehmet Ali Mamağa aday oldu. CHP Gençlik Kolları Başkanı Doğukan Kurnaz’ın “30 yaş altı üyeler oy kullansın” teklifi mecliste kısa süreli tartışmaya neden oldu. Adayların talebiyle seçimde her yaştan üye oy kullandı. Yapılan seçimde Mamağa 113 oyla seçimi kazandı. Semra Ulusan’a ise 56 oy çıktı. Mehmet Ali Mamağa teşekkür konuşmasında Nazilli’de yaşayan 80 bin gencin mutluluğu için çalışacağını belirterek, “Ekibimiz ve projelerimiz hazır. Nazilli gençliği için canla başla çalışacağız” ifadelerini kullandı.

22 Ekim 2019 Aydin/ Nazilli- Eğitim

Muhabir Zafer Sağlam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.