Erim, Ziraat Fakültesini ziyaret etti

AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim ve Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Ziraat Fakültesini ziyaret etti.

Haber albümü için resme tıklayın

Ziyarette Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Gençsoylu, fakülteyle ilgili bilgiler vererek bin 830 öğrenci ile 9 bölümde eğitim faaliyetlerinde bulunduklarını belirtti.
Prof. Dr. Gençsoylu, fakültenin araştırma ve uygulama çiftliğinde yaklaşık bin 450 dekar bir alanda üretim yaptıklarını, bin 300 dekar alanda mısır üretiminin gerçekleştiğini, verimin bir önceki yıllara oranla oldukça yüksek olduğunu ve ekonomik sıkıntıların artık ortadan kalktığını, önümüzdeki yılların bu yıllardan daha güzel olacağını belirtti.

ÜRETİM HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Prof. Dr. İbrahim Gençsoylu, “Bitkisel üretimin yanında hayvansal üretimin de yapıldığı çiftliğimizde; büyük ve küçükbaş yetiştiriciliği, bunun yanında yaklaşık bin 300 dolayında gezen tavuk ve kuluçka tavuk ile yumurta üretimi yapıyoruz. Elde ettiğimiz süt ile 2 çeşit peynir, tereyağı, kefir, dondurma, kesik üretimi yapıyoruz. Yakın zamanda da kaşar üretimine geçmeyi planlıyoruz” sözleriyle fakülte üretimi hakkında bilgi verdi.

Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim, Ziraat Fakültesinin çok önemli bir potansiyeli olduğunu, son yapılan çalışmalarla gelinen noktanın daha da ileriye taşınacağına inancının tam olduğunu ifade etti. Ziyarette, Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim ve Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, fakülte arazilerini ve tesislerini gezdi.

22 Ekim 2019 Aydin/ Koçarli- Gündem

Muhabir Haber Merkezi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.