NTO, yöresel ürünleri tanıttı

Nazilli Ticaret Odası, Antalya’da düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı’nda ilçenin ürünlerini katılımcılara tanıttı. NTO Başkanı Nuri Arslan, fuarın açılışına katılan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na incir hediye etti.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

Antalya’da bu yıl “Sizin oraların nesi meşhur” sloganıyla açılan Yörex Fuarı’nda toplam 647 katılımcı firma, yöresel ürünlerini ziyaretçilerin beğenisine sundu. 250 bin ziyaretçinin hedeflendiği Yörex için, Anfaş Fuar Merkezi’ndeki açılış törenine Nazilli Ticaret Odası’nı temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan katıldı. Fuarda Nazilli Ticaret Odası adına tahsis edilen stant alanında oda üyelerine ait ürünler tanıtıldı.

MARKALAŞMA VURGUSU YAPTI

Son 10 yılda coğrafi işaretli ürünlerin yüzde 40’ını, oda ve borsaların tescil ettirdiğini kaydeden TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Onlar tarafından tescil edilen ürün sayısı 150’yi geçti. Yörex, yöresel ürünlerin markalaşması ve ticari değer kazanması yolunda önemli bir buluşma noktası haline geldi. Her ilin, her ilçenin yöresel lezzetleri, coğrafi işaretli ürünlerin hem Türkiye hem de dünya ile buluşmasını sağlıyor. Üreticilerle, perakendeciler, burada bir araya geliyor. İkili iş görüşmeleri yapıyorlar. Bu işi ülke geneli yaymak üzere, bölgede de Yörex Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi düzenlemeye başladık” şeklinde konuştu.

YÖRESEL ÜRÜNLER ALICILARLA BULUŞUYOR

Nazilli Ticaret Odası (NTO) Başkanı Arslan, “YÖREX, Anadolu yemek kültürünün buluşma noktası haline geldi. Yöresel değerlere sahip çıkmanın, bu değerleri ekonomiye kazandırmanın, katma değer ve markalaşma açısından önemli olduğuna inanıyorum. Sorumluluk sahamıza özgü birçok ürünümüzün tanıtıldığı standımızda zengin kültürümüz ve yöresel ürünlerimizi tanıtıyoruz. Bu yıl da yöresel ürünlerimiz, YÖREX’e katılan büyük firmalar aracılığıyla alıcılarla buluşuyor. Amacımız; zengin ürün çeşitlerimizi YÖREX sayesinde daha geniş kitlelere tanıtmaktır. Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX) için emek harcayan katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

BİRLİKTE STANTLARI GEZDİLER

Açılış konuşmalarının yapıldığı törenin ardından, fuar alanındaki stantlar gezildi. YÖREX’te, ziyaretçiler Nazilli Ticaret Odası’nın yöresel ürünlerinin tanıtıldığı standa büyük ilgi gösterdi. Fuar alanında, Nazilli Ticaret Odası’nın standını ziyaret eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’ na, Nuri Arslan tarafından incir hediye edildi. Nazilli Ticaret Odası standında Oda üyesi Murat Kaplan, Semra Ünal ve Nurcan Karakaş bölgemize özgü ürün ve gıda maddelerini sergiledi.

25 Ekim 2019 Aydin/ Nazilli- Ekonomi

Muhabir Haber Merkezi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.