NTO, üyelerini bilgilendirdi 

Nazilli Ticaret Odası olağan meclis toplantısında, Avukat Fatih Karamercan ve Serdar Yağcı’nın sunumu ile 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Haber albümü için resme tıklayın

Toplantının açılışında konuşan Nazilli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan ile Meclis Başkanı Gürdal Yüzügüler, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun getirdiği yenilikler hakkında iş dünyasının farkındalığının artırılması amacıyla böyle bir bilgilendirme toplantısını düzenlediklerini belirttiler.

AĞIR YAPTIRIMLARI VAR


Nuri Arslan yürürlükte olan 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun ağır yaptırımları bulunduğuna dikkat çekerken, “Bu yüzden de oda yönetimi olarak işletmelerimizi de bu konuda nasıl bilgilendirebiliriz diye düşündük. Bu konunun uzmanları ile temasa geçip destek aldık. Artık devletin kendi kurumlarında bile bu kanunun uygulandığını deklare etme zorunluluğu bulunuyor. Bu yüzden üyelerimizin de ağır yaptırımlarla karşılaşmalarını istemediğimiz için bu tarz bilgilendirme toplantılarına önem veriyoruz” diye konuştu.

ÜYELER BİLGİLENDİRİLDİ


Toplantıda Kişisel Verileri Koruma Kurumu’nun genel yapısı, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu, kişisel verilerin işlenme şartları, veri sorumlularının yükümlülükleri, ilgili kişilerin hakları ve mevzuattaki diğer düzenlemeler hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Toplantı, soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.

01 Kasım 2019 Aydin/ Nazilli- Gündem

Muhabir Haber Merkezi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.