Eski azadan muhtara eleştiri

17 yıldır Nazilli Karaçay Mahallesi’nde yaşayan İsmail Taşan, Karaçay Mahalle Muhtarı Servet Baştan’ın kendi yaptığı işleri sahiplendiğini söyleyerek tepki gösterdi. Taşan, “Benim yaptığım işleri kendine mal ediyor. Hizmet için seçiliyorlarsa hizmet edecek” dedi.

+4
Haber albümü için resme tıklayın

Aydın’ın Nazilli İlçesi Karaçay Mahalle sakinlerinden İsmail Taşan, Karaçay Mahalle Muhtarı Servet Baştan’ın mahalleye hizmet etmesini istedi. Vatandaş olarak kendisinin mahallede eksik gördüğü işleri yaptırdığını ifade ederek, “17 yıldır Karaçay Mahallesi’nde 60 sokakta oturuyorum. Bir dönem Servet Baştan muhtarın azalığını yaptım. Daha sonra son seçimlerde aday oldum. Vatandaşımız böyle takdir etti. Tekrar Servet Baştan seçildi. Mahalleme hizmet için varım. Kazanamamam önemli değil. Önemli olan mahallelimin hak ettiği yaşam şartlarını sağlamak. Ben mahalle için eksik olan veya yapılması gereken bir iş veya buna benzer işler olduğunda gerekli yetkililerle görüşüp, dilekçeler yazıp işleri hallettirdim. Vatandaşlık görevimi yerine getirdim” dedi.

“ASKİ’DE BENİM TELEFONUM ÇIKAR”

Yetkililerle görüşüp sorunları çözdüğünü anlatan Taşan, “Biz Karaçay Mahallesi için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Ama bizim bu yaptıklarımızı Muhtar Servet Baştan kendi yapmış gibi kendine mal etmeye çalışıyor. Bu iyi bir şey değil. Keşke o da iyi bir şey yapabilse. Geçen bir haber geldi 303 sokakta durulmayan bir evde 6 aydır su boşuna akıyormuş, mahalle sakinleri muhtarı aramadı, beni aradılar. ASKİ ile görüşüp suyu kapattırdım. Bundan Başkan Özcan’ın ve Kadir Mutlu’nun da haberi vardır. Bu hizmetleri vatandaş olarak ben üstlendim. Ama geçen gün mahalle muhtarımız Nazilli Lisesi önündeki yol olayında benim girişimimle yapılan tamiratı kendi yapmış gibi sosyal medya sayfasında paylaşım yapmış. Daha çok işler yaptırdım Servet Baştan’ın haberi yoktur. ASKİ’deki daire başkanına sorun daha çok benim telefon numaralarım mı çıkacak, muhtarın mı? Sorabilirsiniz” şeklinde konuştu.

“BENİM YAPTIRDIĞIM İŞLERİ KENDİNE MAL EDİYOR”

Muhtar Baştan’ın çalışmadığını iddia eden İsmail Taşan, “Benim yaptığım işleri kendine mal ediyor. Çerçioğlu’nu geçen gün eleştirmiş, 600 muhtara yemek vereceğine, Nazilli’mize hizmet etsin. Biz ilk önce kendi mahallemize hizmet edelim ki, hizmet bekleyelim. Muhtarımız çalışıyor da yıllardan beri evinin yakının daki randevu evine neden göz yumdu? Neden savcılığa gidip şikayetçi olmadı? Ben dilekçe verdim desin ben mahalleyi terk edeceğim” dedi.

“MUHTARLIK SİYASET YAPMA YERİ DEĞİLDİR”

Taşan, “Ben şunu istiyorum, muhtarlıkta oturup da, seçim bürosuna çevirip, akşama kadar orada siyaset yapma yeri değildir. Hizmet için seçiliyorlarsa hizmet edecekler. Vatandaş hizmet için oy veriyor. Başkalarının yaptırdıkları işleri de sahiplenmesin. Bir de kendi yapmış gibi internette boy boy fotoğraflar paylaşıyor. Beni çağırsa sağol vatandaşlık görevini yapmışsın, gel teşekkür fotoğrafı çekilelim, örnek ol, diyeceğine kendisi yapmış gibi davranıyor. Bu dürüstlüğe sığmaz” ifadelerini kullandı.

06 Kasım 2019 Aydin/ Nazilli- Gündem

Muhabir Adem Adlim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.