Taşkınları önlemek için çalışmalar sürüyor

Tarım ve Orman Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen “Büyük Menderes Havzası Taşkın Yönetim Planı” ve “Büyük Menderes Havzası Kuraklık Yönetim Planı” kapanış toplantısı yarın Efeler’de gerçekleştirilecek.

Büyütmek için resme tıklayın

Tarım ve Orman Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen “Büyük Menderes Havzası Taşkın Yönetim Planı” ve “Büyük Menderes Havzası Kuraklık Yönetim Planı” kapanış toplantısı, Aydın Odeon Otel’de gerçekleştirilecek. “Büyük Menderes Havzası Taşkın Yönetim Planı” ve “Büyük Menderes Havzası Kuraklık Yönetim Planı” konusunda yapılmış olan çalışmaların paylaşılacağı toplantıda bakanlıklar, üniversiteler ile ilgili kurum ve kuruluşlardan temsilciler yer alacak. Kapanış toplantısında Su Yönetimi Genel Müdürlüğü Taşkın Yönetimi Çalışma Grup Sorumlusu Tuğçehan Fikret Gireyhan ve Büyük Menderes Havzası Taşkın Yönetim Planı Proje Koordinatörü Görkem Önder konuşma yapacak.

YAPILAN İŞLER AÇIKLANDI

Konuyla ilgili açıklama yapan yetkililer, “Taşkın Yönetim Planı ile taşkın riski ön değerlendirmesi, taşkın tehlike haritaları ve taşkın risk haritalarının çıktıları kullanılarak, taşkın öncesi, taşkın anı ve taşkın sonrasında yapılması gereken çalışmaların, alınacak önlemlerin ve taşkından korunma hususunda yatırımların yönlendirilebilmesi hedeflenmektedir. Projenin başladığı 2016 yılından bugüne kadar yapılan işler sıralandı. Buna göre taşkın riski ön değerlendirmesi kapsamında belirlenen riskli yerlerde sayısal hidrolik modeller kullanılarak taşkın tehlike haritaları ve taşkın risk haritaları oluşturularak alınması gereken tedbirler belirlendi. Ayrıca taşkın yönetim planı oluşturularak taşkın veri tabanı geliştirilmiştir” ifadelerini kullandı.

06 Kasım 2019 Aydin- Gündem

Muhabir Haber Merkezi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.