Düğün salonu işletmecileri sorunlarını anlattı

Nazilli’de bulunan özel düğün ve eğlence salonu işletmecileri, Kaymakam Sedat Sırrı Arısoy’a ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulundu. Ziyaret sırasında okullarda düğünlerin yapılmaması istendi.

Haber albümü için resme tıklayın

Nazilli’de hizmet veren düğün ve eğlence salonu işletmecileri kayıt dışı olarak okul bahçelerinde, sokak ve mahallelerde yapılan düğünlerin denetimden uzak olduğunu ve haksız rekabete yol açtığını anlatmak için Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy’u makamında ziyaret etti. Kaymakam Arısoy’a ayrıca yeni görevinde başarılar dileyen işletmeciler, kamuya ait yerler olan okul bahçelerinde yapılan düğün ve eğlencelerinin haksız rekabete yol açtığını ifade etti.

“DENETİMDEN UZAK”

İşletmeciler olarak sorunlarını Kaymakam Arısoy’a anlattıklarını ifade eden Işıktaş Düğün Salonu Sahibi Devlet Işıktaş, “Kaymakam Sedat Sırrı Arısoy’a yeni görevinde başarılar diledik. Düğün ve eğlence salonu işletmecileri olarak yaşadığımız sorunları anlattık. Okul bahçeleri ve sokak aralarındaki düğünler konusundaki rahatsızlıklarımızı ilettik. Bunların haksız rekabete neden olduğunu ve denetimden uzak olduğunu belirttik. Sektörümüzde düzgün bir planlama yapılırsa işlerimiz yolunda gider. Kaymakamımız Arısoy da dertlerimizi, sorunlarımızı dinledi. Gerekli görüşme ve temasları yapacağını ifade etti. Yeni sezonumuz 2020 yılı için farklı bir açı ve düzen geleceğini düşünüyoruz. Biz salon işletmecileri olarak belediye ve özel işletmecilerin kararıyla, hafta içi düğün yapacak ve ekonomik sıkıntısı olan vatandaşlarımıza fiyatlarımızı en aza çekiyoruz” dedi.

Öte yandan düğün ve eğlence salonu işletmecileri okullarda düğün yapılmaması durumunda ellerinden geldiğince okul aile birliklerine yardım yapacaklarını ifade ettiler.

07 Kasım 2019 Aydin/ Nazilli- Gündem

Muhabir Mustafa Toksöz


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.