Girişimci adayları sertifikalarını aldı

Kendi işini kurmak isteyen engelli ve eski hükümlülerin öncelikli olduğu 24 girişimci, eğitimleri başarı ile tamamlayarak sertifikalarını Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy’un da katıldığı törenle teslim aldı.

Haber albümü için resme tıklayın

İŞKUR Nazilli Müdürlüğü, Nazilli Halk Eğitim Müdürlüğü ve Aydın KOSGEB Müdürlüğü’nün engelli ve eski hükümlülerin kendi işlerini kurabilmeleri için ortaklaşa yürüttükleri proje kapsamında düzenlenen girişimcilik eğitimini başarıyla tamamlayan 24 kişi törenle sertifikalarını aldı. Nazilli Halk Eğitim Merkezi’ndeki sertifika törenine Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Nazilli Halk Eğitim Müdürü Muhlis Söylemez, Denetimli Serbestlik Müdürü Ahmet Ahlatoğlu, Nazilli Engelsiz Engelliler Derneği Başkanı Ahmet Ünlü, Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Emin IŞIK ve kurum amirleri katıldı.

“PİYASAYI ARAŞTIRIN”

Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, törende yaptığı konuşmada engelli ve eski hükümlülerin İŞKUR’un desteklerinden azami şekilde faydalanmaları gerektiğini ifade etti. Arısoy, “Kendi işini kurarak istihdama katkı sunmak, kendi ayakları üzerinde durmak isteyen engelli ve eski hükümlülerin iyi bildikleri ve başarabileceklerine inandığı projeleri gerçekleştirmeleri için devletimiz imkânlarını seferber etmiştir. Genç girişimcilere naçizane tavsiyem; gerekli piyasa koşullarını göz önüne alarak hareket etsinler. Yapmak istedikleri iş fikirleri konusunda mevcut kurumların da fikirlerini alsınlar. Piyasa araştırmaları sonucunda önemli bir bilgi elde etmiş olacaklardır” dedi.

“İŞKUR HİBESİYLE KOYUN ÇİFTLİĞİ KURDUM”

Törende İŞKUR desteğiyle kendi işini kuran ve geliştiren engelli girişimci Sezen Ünlü söz aldı. İŞKUR’dan 30 bin liralık hibe desteği alarak koyun çiftliği kurduğunu belirten Ünlü, “Şu an 70 koyunum var. Her kurban döneminde yaklaşık olarak 40’ar hayvanın satışını yaptım. Ortalama 80 kurbanlıktan 140 bin lira kazancım oldu. Ben cesur davrandım. Engelli vatandaşlara da çiftliğimde iş imkânı sağlamayı hedefliyorum” diye konuştu.

“CESUR OLUN”

Nazilli İŞKUR Müdürü Yakup Ergenlik ise kendi işini kurmak isteyen engelli ve eski hükümlülere cesur davranmaları çağrısı yaparken, “Sayın Kaymakamımızın destek ve teşvikleri ile Kendi işinin sahibi olmak isteyenlerin engelli ve eski hükümlülerin eğitim ve projelerinin hazırlanmasında tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz. engelli ve eski hükümlülere yönelik çalışmalarda destek veren Nazilli Halk Eğitim Müdürlüğü, Denetimi Serbestlik müdürlüğü ve engelli derneklerimize teşekkürlerimi arz ederim” ifadelerini kullandı.

07 Kasım 2019 Aydin- Gündem

Muhabir Haber Merkezi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.