Özel Yunuslar Anaokulu’ndan ‘farkındalık yürüyüşü’

Nazilli Özel Yunuslar Anaokulu, 2-6 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası nedeniyle farkındalık yürüyüşü düzenledi. Maske takılarak yürüyüş yapılırken, Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Nazilli Belediyesi de yürüyüşe katılarak destek verdi.

+5
Haber albümü için resme tıklayın

Yaptığı sosyal sorumluluk etkinlikleriyle öncü olan Özel Yunuslar Anaokulu, Lösemili Çocuklar Haftası nedeniyle ‘Farkındalık Yürüyüşü’ gerçekleştirdi. Nazilli İstasyon Meydanı’ndan başlayan yürüyüşe Nazilli Belediye Başkan Yardımcısı Mert Öreroğlu, Aydın Büyükşehir Belediye İtfaiyesi personeli, Yunuslar Anaokulu Kurucu Müdürü Nursen Dankı, öğretmenler ve vatandaşlar katılarak destek verdi. Yürüyüşe dikkat çekmek için ellerinde dövizler ve ağızlarında maskelerle yürüyen grup, yol boyunca vatandaşlardan tam destek aldı. Yürüyüş boyunca katılımcılar ‘Hayatımız Çocuklarımız’ sloganı atarak lösemiye dikkat çekti.

“AMACIMIZ LÖSEMİYE FARKINDALIK YARATMAK”

Hastalığa bir farkındalık yaratmak istediklerini ifade eden Nazilli Özel Yunuslar Anaokulu Kurucu Müdürü Nursen Dankı, “Özel Yunuslar Anaokulu olarak 2-6 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla bir farkındalık etkinliği düzenledik. Maskelerimizi takarak, belediyelerimizin ve vatandaşlarımızın desteğiyle çocuklarımıza bir derece destek olmak için İstasyon Meydanı’ndan belediye önüne kadar yürüyüş gerçekleştirdik. Bu etkinlikteki amacımız bir farkındalık yaratmak. Adı üzerinde farkındalık yürüyüşü. Lösemili çocuklarımıza destek sağlamak. Bu çocuklarımızın bizden maddi bir beklentisi yok, manevi bir beklentisi var. Nazilli halkının da yol boyunca duyarlılıklarından dolayı çok teşekkürler” dedi.

“SEVGİYLE YENEBİLİRİZ”

Nazilli Belediye Başkan Yardımcısı Mert Öreroğlu ise bu tür hastalıkların sevgiyle yenilebileceğini belirtti. Öreroğlu, “Bugün birçok kamu kurumu beraber olduk. Lösemi, çocukların başındaki en önemli hastalıklardan bir tanesi. Pankartta da yazdığı gibi biz lösemiyi gülerek yenebiliyoruz. Her zaman bu çocuklarımızın elinden tutmamız gerekiyor. Toplum olarak bazen bazı şeylerin farkına varamıyoruz. Dün biliyorsunuz otizmli çocuklar yuhalandı. Tam da bu olayın üzerine lösemili çocukların en büyük sıkıntılarından olan maskeyle toplumun içerisinde yürümenin zorluklarını tecrübe etme fırsatı bulduk. Yürüyüşümüz esnasından herkes bize hayalet görmüş gibi baktı. Biz bir farkındalık yaratalım dedik. Gördüğümüzde onlara sarılalım, öpelim, saçlarını okşayalım. Bu hastalıkların tamamını biz sevgiyle yenebiliriz. Eğer bunların yanında olamazsak bu çocuklarımızı tek tek kaybederiz. Bu kısa yürüyüşte bile bunun ne kadar zor olduğunu gördük. Kimse taktığımız maskelerden utanmasın, kimse ayıplanmasın hasta olan bütün bireyler bu toplumun bir parçasıdır. Bizler kamu kurumları olarak onların yanındayız. Toplumumuzu da daha duyarlı olmaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

08 Kasım 2019 Aydin/ Nazilli- Gündem

Muhabir Mustafa Toksöz


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.