CHP’li Sevim’den AK Partili Abak’a otogar tepkisi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim, Nazilli Otogarı’nın Büyükşehir’e keyfi bir kararla devredildiğini iddia eden AK Parti Nazilli İlçe Başkanı Mustafa Abak’a tepki gösterdi.

Büyütmek için resme tıklayın

CHP’li Serkan Sevim, AK Parti Nazilli İlçe Başkanı Mustafa Abak’ın bir açıklama yayımlayarak Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan'ın kendi menfaatini düşünerek Nazilli Otogarı'nı Aydın Büyükşehir Belediyesi'ne devrettiği şeklindeki sözlerini tepki gösterdi. Sevim, açıklamanın talihsiz ve hukuk adamına yakışmadığının altını çizdi. CHP'li Sevim; "Bu konuda Sayın Abak'a konu ile ilgili mahkeme kararını hatırlatmak yeterlidir. Nazilli Otogarı hizmetleri, Danıştay 8. Hukuk Dairesi'nin verdiği kararla Aydın Büyükşehir Belediyesi'ne devredilmiştir” sözleriyle Abak’a yüklendi.

"MAHKEME KARARI YOK SAYILDI"

Nazilli eski Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın otogara ilişkin taşınmaz kaçırılarak hukuka aykırı şekilde Nazilli Belediyesi’ne devredildiğini iddia eden Sevim; “Siyasi hırsı hukukun önüne geçmiştir. Türkiye’de hangi AKP’li Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmeyen otogar var? Bunun yanında bu devir; zaten Devir Tasfiye Komisyonlarının yetkisindeydi. Aksine bundan Nazili halkı zarar görmüştür. Çünkü mahkeme kararları kendisi tarafından yok sayılmıştır. Oysaki şuanda otogarda bulunan işyerlerinin kira gelirlerini alma yetkisi de Nazilli Belediyesi’nde kalmıştır” ifadelerini kullandı.

“KENDİ ÇIKARDIKLARI YASAYI ELEŞTİRİYORLAR”

Başkan Sevim açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “6360 Sayılı Kanun AKP hükümeti tarafından çıkartılmıştır. Bu kanunda tüm otogarların işletme yetkisi Büyükşehir Belediyelerine verildi. Bu kanuna uymayıp gerekliliklerini yerine getirmeyenleri öven bir AKP ilçe başkanının bu söylemlerini hayretle izliyorum. Sayın Abak’a kendi partisinin çıkarttığı kanunu eleştiren bir ilçe başkanı konumuna düştüğünü hatırlatmak isterim. Bir hukukçu olarak kendisinin de kanunlara uymasını tavsiye ediyorum. Kanunun gerektirdiği şekilde davranan bir belediye başkanını tebrik etmesi gerekirken eleştirmesini kınıyorum. Kendisine tavsiyem mahkemenin verdiği karara saygı göstermesidir."

SEÇİM HATIRLATMASI YAPTI

"İkinci konu ise; bizim Sayın Başkanımız Kürşat Engin Özcan'ın dürüstlüğünden ve hukuka olan sayısından en küçük bir şüphemiz yoktur. Sayın Abak'a, Sayın Başkanımızın dürüstlüğü ve aydınlık yüzüyle 31 Mart'ta seçimleri kazandığını bir kez daha hatırlatmak isteriz. Bizler Sayın Başkanımızın keyfiliğe ödün vermeyeceğini biliyoruz. Sayın Abak, ya siz iş yapmayıp etrafa çamur sıçratanlara ne denildiğini biliyor musunuz?”

09 Kasım 2019 Aydin/ Nazilli- Siyaset

Muhabir Haber Merkezi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.