Cumhuriyet İlkokulu’ndan anlamlı etkinlik

Nazilli Cumhuriyet İlkokulu’nda 2-6 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası sebebiyle farkındalık etkinliği düzenlendi. Etkinlikte hastalığın bulaşıcı olmadığı, maskenin mikroplardan korunmak için takıldığı öğrencilere anlatıldı.

+4
Haber albümü için resme tıklayın

Nazilli’nin en köklü okullarından olan Cumhuriyet İlkokulu Lösemili Çocuklar Haftası’nda öğrencilerini lösemiye karşı bilinçlendirmek amacıyla etkinlik gerçekleştirdi. Okul Müdürü Hilmi Mete öncülüğünde sınıf öğretmenlerinin destekleriyle yapılan etkinlikte öğrencilere löseminin nasıl bir hastalık olduğu anlatıldı. Lösemi hastalarının mikroplardan korunmak için taktıkları maskeler, ‘Maskemi takarım farkındalık yaratırım’ sloganıyla dağıtılarak öğrencilerde hastalığa karşı farkındalık yaratılmaya çalışıldı.

“BU HASTALIK SEVGİ İLE ATLATILABİLİR”

Etkinlik öncesi Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Hilmi Mete öğrencilere bilgilendirme yaptı. Mete yaptığı bilgilendirmede, okulda LÖSEV’in farkındalık haftası nedeniyle bir çalışma yaptıklarını belirterek, “Çocuklarımızın yaşayarak farkında olarak yaşaması için bu etkinliği yaptık. Temin ettiğimiz maskeleri dağıttık. Öğretmenlerimizin yoğun desteğiyle başarılı bir farkındalık etkinliği olduğunu düşünüyoruz. Bu hastalığın bulaşıcı bir hastalık değil, maskeyi mikroplardan kurtulmak için taktıklarını anlattık. Bu hastalara sevgi ile yaklaşılmasını, sevgi ile bu hastalıklardan kurtulabileceğinin öneminden bahsettik” ifadelerine yer verdi.

Bu arada Cumhuriyet İlkokulu öğrencileri koreografi oluşturarak hastalığa karşı farkındalık oluşturdular.

09 Kasım 2019 Aydin/ Nazilli- Eğitim

Muhabir Zafer Sağlam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.