AK Partili Erim, ırkçılığa dikkat çekti

AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim “İnsan Hakları Günü’’ dolayısıyla yaptığı açıklamada dünyada yükselen ırkçılık ve islamofobiye dikkat çekerek Türkiye’nin mazlum milletlerin sesi olduğunu vurguladı.

Büyütmek için resme tıklayın

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi ve AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim 10 Aralık İnsan Hakları Günü dolayısıyla yazılı basın açıklaması yaptı. Açıklamasında her geçen gün artan barış ve huzura yönelik tehditlere dikkat çeken Erim, “Günümüzde barış ve huzura yönelik en büyük tehditlerden biri ırkçı, ayrımcı ve İslam karşıtı eğilimlerdeki yükseliştir. Müslümanlar, ayrımcılığa maruz kalanlar arasında ilk sırada yer almaktadır. Savaştan kaçan göçmenlerin simgesi haline gelen Aylan bebeğin acısı hala yüreklerden dinmemiştir. Başta Birleşmiş Milletler ve tüm Sivil Toplum Örgütleri bu duruma sessiz kalmaktadır” ifadelerini kullandı.

“DÜNYA BEŞTEN BÜYÜKTÜR”

Bekir Kuvvet Erim Türkiye’nin iç ve dış tehditlere rağmen, muasır medeniyetler seviyesine doğru ilerlerken, dünyadaki mazlumların sesi olmayı da başardığını belirterek, “Bugün Arakan'dan Filistin'e, Keşmir'den Suriye'ye, Dünya’nın birçok yerinde mazlum ve mağdurların umudu olduysak, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliği sayesindedir. Sayın Cumhurbaşkanımızın, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’ndaki ‘Dünya Beşten Büyüktür’ ifadesi, dünya mazlumlarının duygu ve düşüncelerinin haykırışıdır” dedi.

BARIŞ VE ADALET VURGUSU YAPTI

Erim basın açıklamasını şu ifadelerle sonlandırdı: “Bizler Şeyh Edebali’nin Osman Gazi’ye öğüdü olan, ‘Ey oğul! İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ sözünü benimsemiş bir milletiz. Ülke olarak, devletimiz ve milletimizle, kökenleri, inançları veya fikirleri ne olursa olsun tüm vatandaşlarına eşit davranan; bireysel, siyasi ve kültürel farklılıkları zenginlik olarak gören bir devlet anlayışı ile, kendi toprakları içinde olduğu gibi, bölgemizde ve dünyada huzurun, istikrarın, güvenin tesisi için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Evrensel Bildirisi'nin kabul edilişinin 71. yıl dönümünde, milletimizin ve tüm insanların Dünya İnsan Hakları Günü’nü kutluyorum. Din, dil, ırk ve cinsiyet ayırımı gözetilmeksizin, insanlığın dünya nimetlerinden eşit olarak yararlandığı, tüm insanların barış içinde kardeşçe yaşadığı bir dünya diliyorum.”

10 Aralık 2019 Aydin- Gündem

Muhabir Haber Merkezi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.