Reklamı Kapat

'Genel sekreter görevden alınsın'

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Genel Sekreteri Baki Aslantaş’ın tarikat şeyhinin elini öptüğü ve zikir çektiği görüntülerle ilgili CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül'den tepji geldi. Bülbül, genel sekreterin görevden alınmasını isterken, rektörün de istifa etmesini istedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, ADÜ Genel Sekreteri Baki Aslantaş’ın bir tarikat şeyhinin elini öpmesi ve zikir çektiği görüntüleri üzerine yazılı bir açıklama yaptı. Bülbül açıklamasında, “15 Temmuz darbe girişimine rağmen bürokrasiyi cemaatlere teslim etmenin ne denli tehlikeli sonuçlar doğuracağını görmek istemeyen AKP, devlet yönetimini cemaatlere teslim etmekte direniyor” diyerek tepkisini dile getirdi.

“GERİCİLEŞMENİN VE NİTELİKSİZLEŞMENİN EN SOMUT ÖRNEĞİDİR”

Milletvekili Bülbül açıklamasının devamında, “Kindar nesiller” yetiştirmek amacıyla anasınıfından üniversitelere kadar eğitimi gerici kadrolarla yönetme hevesinde olan AKP iktidarı, hakikat arayışının yerine hurafelere dayalı bir sistemi tercih ediyor. Liyakati göz ardı ederek başta üniversiteler olmak üzere eğitim kurumlarını arpalık olarak gören bu anlayış, bilimsel ve akademik özgürlüğün, özerkliğin, düşünce ve ifade özgürlüğünün olmadığı bir yapı inşa ediyor. Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektöründen sonra en yetkili isimlerinden biri olan Genel Sekreter Baki Aslantaş’ın tarikat şeyhinin elini öptüğü ve zikir yaptığı görüntüler bu anlayışın bir ürünüdür. ADÜ’de yaşanan bu skandal eğitimde yaşanan dönüşümün, gerileşmenin ve niteliksizleşmenin en somut örneğidir.” ifadelerine yer verdi.

“GENEL SEKRETER GÖREVDEN ALINMALI, REKTÖRDE İSTİFA ETMELİ”

Türkiye’yi adım adım gerileştirmeye çalışanlara asla izin vermeyeceklerini deklare eden Milletvekili Bülbül, “Kuşkusuz üniversite öğrenimine devam eden çocuklarımızın iktidarın ideolojisi doğrultusunda eğitilmesi için seçilen ve yetkilendirilen bu kadrolar sadece bilimi ve üniversiteleri yozlaştırmakla kalmamakta ayrıca ülkeyi de felaketin eşiğine sürüklemektedir. Beklentimiz “Şeyhten” icazete almak için el etek öpen” Genel Sekreter ünvanlı kişinin derhal görevden alınması ve rektörün de istifa etmesidir. Çünkü bu kimselerden eğitimci olamayacağı aşikârdır. Türkiye’yi adım adım gerileştirmeye çalışanlara asla izin vermeyeceğiz. Bilinmelidir ki, AKP’nin harabeyi çevirdiği ve tarikat şeyhlerinin eline terk ettiği üniversiteleri yeniden eşitliğin, özgürlüğün ve demokratik laik düzenin hüküm sürdüğü kurumlar olarak yeniden yapılandıracağız” ifadelerini kullandı.

18 Ocak 2020 Aydin- Gündem

Muhabir Mustafa Toksöz


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.