Reklamı Kapat

Erim Nazillili vatandaşları dinledi

AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim Nazilli İlçe Başkanlığında Nazilli vatandaşlarla bir araya geldi. Erim vatandaşları dinleyerek notlar aldı, yapılabilecekler hakkında vatandaşları bilgilendirdi.

+2
Haber albümü için resme tıklayın

AK Parti Nazilli İlçe Başkanlığında, AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim vatandaşlarla buluştu. İstasyon Meydanı Uzun Çarşı girişindeki AK Parti İlçe binasındaki hemşeri buluşmasına AK Parti İlçe yönetim kurulu üyeleri, kadın kolları üyeleri ve partililer katıldı. Erim ilk olarak partilileriyle bir araya gelirken, daha sonra toplantı salonunda bütün vatandaşlarla buluştu.

Basına da açıklamalarda bulunan AK Parti Milletvekili Bekir Kuvvet Erim, Aydın geneli ve Nazilli’de yapılan ve yapılacak projelerden bahsetti. Erim, Aydın için çalışmaların ara vermeden devam ettiğini belirterek, “2020 yılı için Türkiye genelinde yatırım bütçesi olarak 85 milyar lira ayrıldı. Aydın için de yapılacak yatırımlar var. Makro yatırımları saymıyorum, onlar yapılıyor. Denizli Aydın otoyolu, Aydın Adliye Sarayı, Aydın Şehir Hastanesi, Nazilli Diş Hastanesi, Nazilli eski Devlet Hastanesinin oraya yapılacak olan okul ve TOKİ evleri projeleri var. TOKİ evleri olarak Arslanlı’daki arazi ve DSİ’nin binalarının bulunduğu 15 dekarlık bir alan oranın da görüşmeleri sürdürülüyor. TOKİ için mutlaka bu sene bir yer bulacağız. Özellikle Emekliler Derneği ile sürekli iletişim halindeyiz. Nazilli’ye TOKİ büyük bir ihtiyaç” dedi.

“KÜLTÜR MERKEZİ NAZİLLİ’NİN KANAYAN KANASI”

Nazilli Polis Okulunun bulunduğu alanı millet bahçesi yapmak için İçişleri Bakanlığından istediklerini ifade eden Milletvekili Erim, “Cumhurbaşkanımızın Millet Bahçesi projesi kapsamında orayı 9 Ocak’taki ihalesinden sonra Millet Bahçesi olacak. Yaza kadar bitmese de oradaki mevcut ağaçları koruyarak, güzel bir mekan kazandırılacak. Kültür Merkezini açıyoruz. Kütüphane ve Halk Eğitim Merkezi’nin kurs kısımları oraya taşınacak. Kültür Merkezi Nazilli’nin yarayan kanası. Sanatta burada yapılacak. Mart ayı gibi orada tiyatro konser gibi sanatsal etkinliklere ev sahipliği yapacak. Bölgemiz kültür sanat etkinlikleri açısından geri kaldı. 2023’e kadar ilimizde güzel işler yapılacak” ifadelerini kullandı.

“İZMİR’E GİDİŞ KISALACAK”

'Nazilli Organize Sanayi arazisini 950 dekar büyüttük' diyen Bekir Kuvvet Erim, “Nazilli Sümerbank’ı eski işler haline getirmek için üniversite ile birlikte çalışmamız devam ediyor. Bunun dışında birçok ilçe de de DSİ’nin yapacağı yatırımlar var onlarla uğraşıyorum. Demiryolu ile İzmir’e gidişi kısaltacak tünel yapılıyor. 23 kilometre kazanacağız. Selçuk’tan Ortaklar’a Çamlık’a çıkmadan İzmir’e daha kısa sürede gidilecek. Yük taşımacılığında bize avantaj sağlayacak. Birde Aydın Havalimanı için çalışmalarımız var” dedi.

“GÜZEL TARİHİ BİR YER OLACAK”

Aydın genelinde 5 tane antik kentte kazı yapıldığını dile getiren Milletvekili Erim, “Biri Mastavra’da ilk paranın basıldığı yer. Aydın devamında 4 tane daha böyle tarihi yerler var. Buraları turizme açıp bu bölgelerinde kalkınmasına faydalı olmak istiyoruz. Karacasu’da aynı Safranbolu, Beypazarı gibi yapmak istiyoruz. Bazı sokakları var, 4-5 tane ev kamulaştırdık. Güzel tarihi bir yer olacak” şeklinde konuştu.

18 Ocak 2020 Aydin- Gündem

Muhabir Adem Adlim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.