CHP’li vekillerden Nazilli çıkarması

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Özgür Özel ile Aydın Milletvekilleri, Nazilli İlçe Örgütüne 'hayırlı olsun' ziyaretinde bukundu.

+6
Haber albümü için resme tıklayın

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, CHP Aydın Milletvekilleri ve PM üyesi Bülent Tezcan, YDK Üyesi Süleyman Bülbül ve Hüseyin Yıldız, Nazilli İlçe Örgütünü ziyaret etti. CHP'li milletvekillerini Nazilli Belediyesi önünde Belediye Başkanı İYİ Partili Kürşat Engin Özcan ve Başkan Yardımcısı CHP'li Mert Öreroğlu karşıladı.

CHP’de son zamanlarda yaptığı açıklamalarla önde gelen isimlerinde Grubu Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, Aydın Milletvekili ve PM üyesi Bülent Tezcan, Hüseyin Yıldız ile Süleyman Bülbül, CHP Nazilli İlçe Örgütüne hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Nazilli Belediyesi Nikah Salonunda gerçekleşen ziyarete CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir, Nazilli İlçe Kadın Kolları Başkanı Zeliha Yapsık Toros, Nazilli Belediye Başkan Yardımcısı CHP'li Mert Öreroğlu, çevre ilçelerin başkanları, mahalle muhtarları, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda partili katıldı. Ziyarette ilk olarak konuşan CHP Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim, hayırlı olsun ziyaretine gelen milletvekillerine teşekkür etti. Ardından sırayla CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel ile Parti Meclisi üyesi Bülent Tezcan salondaki partililere hitaben bir konuşma yapmalarının ardından toplantı sona erdi.

“NAZİLLİ GENİŞ TABANLI SİYASETİN EN GÜZEL ÖRNEĞİ”

Nazilli İlçe kongresinde göreve seçilen Serkan Sevim ve yönetim kuruluna teşekkür ederek konuşmasına başlayan Milletvekili Bülent Tezcan; “Nazilli örgütü uzun zaman sonra önemli bir başarıyı gerçekleştirdi. Türkiye’de siyasetin çehresini, siyasetin tablosunu değiştiren günler yaşıyoruz. Türkiye’de korkunun hakim olduğu bir dönemde umutsuzluğun yerleşmeye başladığı dönemde, umudun yeniden yeşerdiğini ve toplumun üzerindeki ölü toprağının savrulup atıldığını görmüş olmak mutlu ediyor. Bu geçtiğimiz süreçte toplumu kutuplaştırarak ayrıştırarak düşman ederek, kendi iktidarlarını tek adam rejimini güvence altına almaya çalışan siyaset anlayışına karşı toplumsal barışı inşa etmeyi merkezine almış, toplumun en geniş ittifakını esas almış bir siyaset anlayışının 2018 genel seçimlerinden itibaren Türkiye’de başarıya adım adım ulaştığını görmenin mutluluğunu yaşıyoruz. 2018 seçimlerinden millet ittifakının oluşturduğu bu güç birliği, toplumsal barışı inşa etme konusunda siyasetin önündeki engelleri çok önemli ve ciddi bir şekilde aştı. İttifakı dağıtmak için çalışmalar yapılıyor ve Nazilli’de örneği görüldüğü gibi birliğin, beraberliğin, geniş tabanlı siyasetin en güzel örneğiyle bu çalışmaya cevap verildiğini gördük. Nazilli’de uzun zamandan bu yana yeniden bu anlayışla Nazilli Belediye seçimlerini kazandık. Bu süreçte emeği geçen herkese ve yöneten partilerin yöneticilerini kutluyorum.”

“BÜYÜK İKTİDARA HAZIRIZ”

Saray siyasetinin bu birlikteliği bu ittifakları bozmak için değişik oyunlar yaptığını bildiklerini ifade eden Tezcan, “Bu ittifakların Türkiye’de geniş tabanlı siyaset anlayışının bu oyunları çözebilecek ve aşabilecek güçte olduğunu görüyoruz. İşte önümüzdeki süreçte bir yeni iktidar oluşturma süreci kongrelerimizi tamamlayıp arkasından kurultayımızı da yaptığımızda bitmiş olacak. Nazilli kongremizi bitirdik. 9 Şubatta il kongremizi yapacağız. 17 ilçemizi kongrelerimizi büyük bir başarı ve olgunlukla geçti. 17 ilçe başkanımızın toplanarak bütünleşerek fikir birliği yapması göstermiştir ki, CHP Aydın’da ilk genel seçimlerde büyük iktidara hazırdır, taliptir” dedi.

“İYİ PARTİ LOGOSUNU ALTIOK GİBİ GÖRDÜK”

Nazilli'de CHP siyaseti açısından 31 Mart öncesi yaşanan sorunların ve sıkıntıların İl Başkanı Ali Çankır ve İlçe Başkanı Serkan Sevim’in sağ duyusu ile güzel bir şekilde aşıldığını yakından takip ettiğini söyleyen CHP Grup Başkan Vekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, ittifakı sonuna kadar sürdüren, süreci kurgulayan önce inanan ve sonra herkesi inandıran CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başta olmak üzere tüm partililerine ve ittifak üyelerine teşekkür etti. 31 Mart Yerel Seçimlerinde sandığa giden Cumhuriyet Halk Partililerin İYİ Parti logosunu Altıok gibi görüldüğünü dile getiren Özgür Özel; “Attığınız her oy İstanbul’da Ekrem İmamoğlu’na Ankara’da da Mansur Yavaş’a atıldı” dedi.

“KÜRŞAT ENGİN ÖZCAN’A ATILAN OYLAR HELAL OLSUN”

İYİ Parti ile yapılan ittifaktan memnun olduklarını vurgulayan Özel; “Bütün Türkiye'de ittifaktaki atılan oylar Cumhuriyet Halk Partili adaylara atıldı. Sizin attığınız oylar Nazilli'de uyumuyla, duruşuyla, beyefendiliğiyle, bizlerin değerlerine, Atatürk sevgisinden hiç şüphemiz olmayan, çağdaş yapısıyla örgütümüze uyumuyla Kürşat Engin Özcan başkana atıldı. Ona da oylarımız helal olsun. Gün küçük istasyonlarda durma, gün bir takım sorunları büyütüp esas resmi kaçırma günü değildir. İlçe başkanımız Serkan Sevim, İl başkanımız Ali Çankır ve diğer kademelerde görev yapan bütün partilerimizin omuzlarında büyük bir yük var. Hepimiz bu büyük yükün, bu büyük sorumluluğun altında görev yapıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılına girerken Cumhuriyet Halk Partisi'ni yeniden iktidar etmemiz gerekiyor. Sorunları büyüten değil çözen bir Cumhurbaşkanı, çelişkileri büyüten değil hızla ortadan kaldıran, birbirinin eksiğini gideren, tökezleyeni kolundan tutup ayağa kaldıran, hata yapmayan ve doğruları tekrar eden bir örgüte de her şeyden çok ihtiyacımız var.”

KIZILAY’A GÜVEN KALMADI

1868 yılında kurulmuş Kızılay’ın şuan da Türkiye’nin farklı bir nedenle konuştuğunu hatırlatan CHP’li Özgür Özel; “Biz kurban derisini Kızılay veriyorduk. Hatta üstüne çok titreyerek aman ha sadece Kızılay'a vereceğiz. Çünkü cemaatlerin önüne geçip de bu ülkenin aleyhine, bu ülkenin bu ülkeyi var eden değerlerini aşındırarak birilerinin eline geçecek kaynağa dönüşmesin diye Kızılay'a verirdik. Et yemeyen çocuğa o kavurmayı Kızılay yetiştirirdi. Üşüyen birinin sırtına battaniyeyi Kızılay koyardı. Hepimiz ona güvenirdik. Ama dün ortaya çıktı ki Ankara'da doğalgaz satan firmaya vergi çıkıyor. Bu firma ise çıkan vergiyi yatırmak yerine gidip Kızılay'a veriyor. Al sana 8 Milyon TL diyor. 2 gün sonra bu para kurumunda rızasıyla aslında birlikte işbirliği yaptıkları bu paranın yüzde 99.9’u yani 75 Bin TL'si hariç tamamı Ensar Vakfı'na yurt yapsın diye veriliyor. Yurtlarında çocukların istismar edildiği üzerine gidilsin dendiğinde AK Parti'nin karşı çıktığı ve yurtlarında pek kötü şeylerin yaşandığı o vakıf, yurt yapsın diye para veriliyor. Bu firma direkt olarak vakfa para verse yüzde 5 vergi muafiyeti sağlayacak ama Kızılay üzerinden verince yüzde 100’ünü yani paranın tamamı vergiden düşüyor. Bu para vergi olarak devlete yatacağına dolaylı yoldan Ensar Vakfı'na gitmiş. O da yetmemiş Ensar ile Türgev eşliğinde yurt dışında başka bir derneğe gitmiş ve şuan akıbetini sürmek Türkiye'deki kanunlarla mümkün değil. İzini kaybettirmek için yöntem geliştirilmiş. Bu Ankara’daki firmanın sahibi ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın en yakın arkadaşı. Devlete ödenecek para Kızılay'a verilmiş. Millet olarak biz demişiz ki Kızılay'a destek vermek vergi vermek gibidir, vergiden direkt düşülsün. Ama bunlar katakulli ile Ensar'a Türgev'e cemaatlere aktarmış. Cumhuriyet değerleriyle sorunu olan kim varsa oraya aktarmışlar.”

“KANAL İSTANBUL’A BULUNAN PARA EYT VE 3600’E YOK”

Türkiye son günlerde ise Kanal İstanbul projesini konuşuyor’ diyen CHP’li Özel; “Bu Kanal İstanbul projesi için en iyi ihtimalle 75 milyar TL ihtiyaç olduğu ve bu paranın olduğu söyleniyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Ekrem İmamoğlu’na göre ise bu proje 130 milyar TL’ye, bazılarına göre ise 150 milyar TL’ye yapılabilir. Hesap tuttu, en iyi ihtimal oldu ve 75 milyar TL’ye yapılacak olsa bile bu parayı daha iyi şeyler için değerlendirmek varken neden böyle bir projeye ihtiyaç duyuluyor. Emeklilikte Yaşa Takılanlar daha sonra MHP’ye takıldılar. Sözlerinden dönmeseydiler yeter sayımız vardı ve bu yasa çıkardı. Ama hükümetin yeterli bütçemiz yok derken bu projeyi yapmasına anlam veremiyoruz. EYT mağdurları için gerekli olan bütçe 8 milyar TL, bunun yanı sıra bir de 3600 ek gösterge olayı var. Emniyet mensupları, infaz koruma memurları, öğretmenler ve imam kardeşlerimiz için önemli olan bu 3600 ek gösterge için ihtiyaç olan bütçe ise 7 milyar TL. Ülkemizde eğitim kötü diyoruz, sınıflar dolu diyoruz, eğitim imkanları yetersiz diyoruz ve yılda harcadığımız bütçe ise 11 milyar TL. Çok övündükleri sağlık şimdi ise millet yaka silkiyor. Hastaneleri şehir dışlarına yaptılar, içinde alınan hizmet kalitesi ayrı bir dert. Sağlığa devlet olarak hastane yatırımı, tedavisi, ilacı vs. herşey dahil olarak 11 milyar TL bütçe ayrılıyor ama Kanal İstanbul için 75 milyar TL ayrılıyor. Aslında bu proje sadece Katarlılara sattıkları arazilerin değerlendirmesi için. Yandaşları ve Katarlıları zengin etmek için 75 milyar TL’leri var ama EYT mağdurlarının sorunlarını çözmek için 8 milyar TL’leri yok, 3600 ek gösterge mağdurları için 7 milyar TL’leri yok.”

“İKTİDARIN YÜZÜNÜ ARTIK GÖRDÜLER”

Eğitim ve Sağlık hizmetlerini iki katına çıkarmak için paraları olmadığını dile getiren Özel; “Siyaset öncelik belirleme işidir, aynı aile ekonomisi gibidir. Bir ailenin parası bütün ihtiyaçları harcamaya yeter, sadece lükse en son bakılır. Bir anne baba önce çocuğunun boğazından geçecek yemeğe bakar, ardından ailenin mutfak masrafına bakar. Her şey bittikten sonra lükse bakar ama AK Parti iktidarı ise ilk olarak lükse bakıyor. Sadece yandaşı düşünüyorlar. Bugün Türkiye'nin ayağa kalkması için önemli olduğunu söyledikleri çiftçilere verdikleri destek ve bütçe sadece 5 milyar TL. Ama yandaşlarına harcayacakları para 75 milyar TL. Bu devletin ayağa kaldıracağını söyledikleri tarıma verdikleri değerin 15 katını gösteren bir proje olmuş oluyor. Artık kral çıplak. İnsanlar yavaş yavaş gelinen noktada Adalet ve Kalkınma Partisi'nin çiftçi dostu, işçi dostu, emekli dostu, emekçi dostu ya da işsizleri düşünen ve yoksulları düşünen bir iktidar olmadığını anlamış durumda” dedi.

#

31 Oca 2020 - 18:01 Aydin/ Nazilli- Siyaset

Muhabir Adem Adlim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Nazilli Adalet Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Nazilli Adalet Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.