Çankır’dan kongreye davet

CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, 9 Şubat’ta yapılacak İl Kongresi’ne partilileri davet etti. CHP Aydın 37. Olağan İl Kongresi, 9 Şubat’ta saat 12.00’da Atatürk Spor Salonu’nda yapılacak. Tek listeyle yapılması beklenen kongrede tekrar aday olan mevcut il başkanı Ali Çankır, iktidar kongresi yapacaklarını söyledi. ‘Aydın’dan Türkiye’ye hedef Türkiye Mazbatası’ diyen Çankır, partilileri kongreye davet etti.

Büyütmek için resme tıklayın

Kongreyle ilgili açıklamalarda bulunan Çankır, şunları söyledi: “Atalarımızdan miras aldığımız bu Cumhuriyeti gençlerimize ve çocuklarımıza emanet edebilmek için, Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimlerinin ışığında yürümek için, kazanılmış haklarını teslim etmeyenlere karşı söyleyecek sözü olan tüm EYT mağduru halkımızı, yanlış izlenen politikalar yüzünden kurlardaki artışa ve ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik krize sebep olanlara borç içinde ayakta kalmaya çalışan söyleyecek sözü olan tüm sanayicilerimizi, havamıza, suyumuza ve toprağımıza göz dikenlere, rant uğruna insan sağlığını yok sayanlara karşı söyleyecek sözü olan, jeotermale hayır diyen tüm halkımızı, son yıllarda çıkarılan kanun ve izlenen politikalarla tarım ve hayvancılığı bitirme noktasına getirenlere karşı söyleyecek sözü olan tüm vatandaşlarımızı, ülkemizde birileri saraylarında konforuna bakarken, bu ülkenin geçmişinde önemli izler bırakan 11 milyon emeklimize yüzde 5 zam verip bunu büyük bir zammış gibi anlatanlara karşı söyleyecek sözü olan tüm emeklilerimizi, Asgari ücreti çok görüp alın terini hiçe sayıp işçiyi ve emekçiyi bir çay ve bir simite muhtaç bırakanlara karşı söyleyecek sözü olan tüm asgari ücretle çalışan emekçilerimizi, bu ülkede hakkımızı ve hukukumuzu yok sayıp, adaleti sadece kendilerine işletenlere karşı söyleyecek sözü olan tüm halkımızı, geleceği değiştirip karanlığı Cumhuriyet ile aydınlatmak isteyen özgürlük, hak, hukuk, adalet arayan tüm Aydınlı hemşehrilerimi, 09 Şubat tarihinde saat 12:00 da Atatürk Kapalı Spor Salonunda yapacak olduğumuz 37. CHP Aydın İl Olağan Kongremize davet ediyorum.”

04 Şubat 2020 Aydin- Siyaset

Muhabir Haber Merkezi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.