Üniversiteli öğrencilerden engellilere tekerlekli sandalye

Nazilli’nin İsabeyli Mahallesindeki ADÜ Sosyal Hizmetler bölümü öğrencileri yaptıkları sosyal medya çalışmasıyla, Güzelköy Özel Eğitim Uygulama Okulu’na bir adet tekerlekli sandalye kazandırdı.

Haber albümü için resme tıklayın

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Nazilli İktisadi İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Sosyal Hizmetler Bölümü Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Musa İkizoğlu ve öğrenci Ali Can Ağdaş'ın öncülüğünde bölüm öğrencileri yapmış oldukları “İyiliğe Dönüştürmek” adlı sosyal medya çalışmasını gören ve ismini vermek istemeyen bir iş adamı öğrencilere tekerlekli sandalye hediye etti. Öğrenciler de sandalyeyi NAZENDER eski Başkanı Tayfun Yazıcı aracılığıyla Güzelköy Özel Eğitim Uygulama Okulu’na tekerlekli sandalye teslim etti.

“BÖYLE ÇALIŞMALAR ÇOK GÜZEL”

İsterse herkesin bir şey yapabileceğini belirten Tayfun Yazıcı, “ADÜ Sosyal Hizmetler bölümünde okuyan Ali Can Ağdaş ve bölüm başkanımız Musa Ekizoğlu’nun yönlendirmesi ile bana ulaştılar. İhtiyaç sahibi bir öğrencimize tekerlekli sandalye almak istediklerini söylediler. Üniversite öğrencilerin oluşturduğu ‘İyiliğe Dönüştürmek’ adı altında oluşturdukları sosyal medya sayfasında yaptıkları çalışma sonucu manuel sandalye aldılar. Bizde okul müdürümüzle irtibat geçip ihtiyaç sahibi öğrencimize sandalyesini teslim ettik. Bizler ara bulucuyuz, öğrencilerimizin yapmış olduğu böyle çalışmalar içerisinde olması çok güzel. İsterse herkes bir şey yapabilir” dedi.

“YARDIMSEVERLERLE AYAKTA DURUYOR”

Destek olan herkese teşekkür eden Güzelköy Özel Eğitim Uygulama Okulu Müdürü Ali İhsan Şahin, “Okulumuzun tekerlekli sandalyeye ihtiyacı vardı. Tayfun Yazıcı Bey sağ olsun yardımsever vatandaşlardan gelen tekerlekli sandalye yardımlarında bize ulaşıyor. Bu konuda bize destek oluyor. Bu kurumlar, bu çocuklar yardım severlerle ayakta duruyor. Destek olan herkese çok teşekkür ederim” dedi.

10 Şubat 2020 Aydin/ Nazilli- Gündem

Muhabir Adem Adlim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.