Reklamı Kapat

Pansiyondaki deprem tatbikatı gerçeği aratmadı

Nazilli Asımın Nesli Anadolu İmam Hatip Lisesi pansiyonda kalan öğrencileri için deprem tatbikatı yapıldı. Öğrenciler, iş güvenliği uzmanı tarafından depremle ilgili bilgilendirildiler.

+8
Haber albümü için resme tıklayın

Nazilli’de İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı devlet ve özel okulların 10-14 Şubat arasında deprem tatbikatları gerçekleştirildi. Son olarak Nazilli Asımın Nesli Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde yatılı kalan pansiyon öğrencileri için akşam tatbikat yapıldı. İş güvenliği uzmanı Mustafa Tüzün tarafından bilgilendirilen öğrenciler, senaryo gereği çalınan sirenin ardından, kısa sürede pansiyonu boşalttılar. Öğrenciler pansiyonu 1 dakika 5 saniyede boşalttı. Tatbikata Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Şimşek, Oku Müdürü Bünyamin Aras, İş güvenliği Uzmanı Mustafa Tüzün, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

“ÖĞRENCİLERİMİZİ BİLİNÇLİ BİREYLER YAPMAK BİZİM GÖREVİMİZ”

Tatbikatla amaçlananın öğrencileri bilinçlendirmek, panik yapmadan, bilinçli bir şekilde deprem anında hareket etmelerini sağlamak olduğunu dile getiren Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Şimşek, "Toplumlarımızın, gençlerimizin bilinçli olmasını sağlamak ve afet zamanlarında neler yapılacağı ile ilgili bilgilendirmeyi öğrencilerimize vermek çok önemli. Allah, devletimizi, milletimizi doğal afetlerden korusun fakat doğal afetler bir sonuç. Bu sonucu en az hasarla nasıl atlatırız nasıl güvenlik önlemlerini alırız bunun mücadelesi içerisindeyiz” dedi.

“TATBİKATLAR HAYAT KURTARICI OLABİLİYOR”

Tatbikatla öğrencilerin teoride aldıkları eğitimi pratiğe döktüklerini dile getiren Nazilli Asımın Nesli Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü Bünyamin Aras, “Normalde Şubat sonu Mart başı yapılan bu etkinlikler yaşanan Elazığ ve Malatya’daki deprem felaketleri ve devamındaki artçı sarsıntılar nedeniyle Milli Eğitim Müdürlüğümüzün kararıyla erkene alındı. Bizde Asımın Nesli İmam Hatip Anadolu Lisesi olarak hem okulda ve pansiyonumuzda hazırlıklar yaptık. İlk olarak İş güvenliği uzmanımız nezaretinde teorik olarak öğrencilerimize bilgiler verdik. Şimdide uygulamalı olarak deprem anında binamızı nasıl boşaltabilir onu gördük. Aslında bu tür tatbikatlar hayat kurtarıcı olabiliyor. Bizi bu tatbikatımıza yalnız bırakmayan Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Şimşek’e teşekkür ederiz” ifade etti.

İş Güvenliği Uzmanı Mustafa Tüzün ise, “İlçemizdeki tüm okullarda bu tatbikatlar yapıldı. Tatbikat öncesinde eğitim videolarımız ilgili kulüp öğretmenleri tarafından tüm personel ve öğrencilerimize bu eğitimler verildi. Eğitimler sonrası deprem tatbikatları ve tahliye tatbikatları birlikte verilmiştir. Önemli olan en küçük bir bilginin hayat kurtaracağını öğrencilere anlatmak. Deprem gerçeğiyle yaşamalarını öğretmek” şeklinde konuştu.

13 Şubat 2020 Aydin- Gündem

Muhabir Adem Adlim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.