Reklamı Kapat

Nazilli İŞKUR personeline eğitim semineri

İŞKUR Nazilli Hizmet Merkezi Müdürlüğü tarafından hazırlanan proje gereğince, Nazilli İŞKUR bünyesindeki birimlerde görevli personellere yönelik kişisel Gelişim ve mesleki eğitim seminerleri başladı. İlk Seminer Nazilli Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürü Turgut Ünal tarafından verildi.

Haber albümü için resme tıklayın

Nazilli’de İŞKUR Hizmet Merkezi’nde, Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürü Turgut Ünal tarafından İŞKUR bünyesindeki birimlerde görevli personellere yönelik kişisel Gelişim ve mesleki eğitim seminerleri gerçekleştirildi. Seminere Nazilli İŞKUR Müdürü Yakup Ergenlik ev sahipliği yaparken, Sosyal Güvenlik Merkezi personellerinden Selim Demir ve Tülay Uysal Yılmaz, İŞKUR personelleri katıldı.

“SİGORTASIZ İŞÇİ ÇALIŞTIRMAKTAN KAÇINMALIDIR”

Bilgilerin İŞKUR İş ve Meslek Danışmanlarınca işverenlere aktarılmasını önemli bulduklarını dile getiren Nazilli SGM Müdürü Turgut Ünal, “Devletimiz istihdamın arttırılması konusunda önemli adımlar atmaktadır. İşverenlerimizin iş piyasasında ayakta kalmaları için sigorta teşviklerinden faydalandırılmalıdır. Sigortasız işçi çalıştırmaktan kaçınmalıdır. Özellikle part-time eleman çalıştıran işletmelerimizin kısmi zamanlı sigorta sözleşmeleri ile kendilerini güvence altına almalıdırlar. 2020 yılı güncellenmiş SGK teşvik ve primleri hakkında ayrıntılı bilgileri İŞKUR İş ve Meslek Danışmanlarınca işverenlere aktarılmasını önemli buluyoruz” dedi.

“KURUM OLARAK HALKLA İÇ İÇE ÇALIŞMAKTAYIZ”

Eğitimlere büyük önem verdiklerini ifade eden Nazilli İŞKUR Müdürü Yakup Ergenlik, “Hizmet Merkezi personelimizin bilgisinin ve niteliğinin arttırılması ve de vatandaşlara daha iyi hizmet sunulması bakımından bu eğitimlere büyük bir önem veriyoruz. Kurum olarak halkla iç içe çalışmaktayız. Bu seminerler sonunda personelimizin bilgisi ve niteliği artacaktır. İŞKUR olarak hem işverenlere, hem de iş arayanlara daha etkili ve sonuç odaklı bir hizmet sunulmuş olacaktır. İş yeri ziyaretlerine İŞKUR teşviklerinin yanında SGK destekleri, KOSGEB, TKDK, GEKA ve Tarım müdürlükleri tarafından verilen destekler hakkında da bilgiler de verilmesi için kurum personelimizin eğitimlerini sağlamaya çalışıyoruz. Bunun ilk adımını da Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürlüğümüz tarafından verilen seminerle atmış oluyoruz. Önümüzdeki hafta KOSGEB müdürümüz katılım sağlayacaktır. Bunun yanında Kişisel Gelişim, Bireysel Gelişim, Girişimcilik, Resmi Yazışma kuralları ve etkili iletişim ve sunum teknikleri eğitimlerini düzenleyeceğiz” ifadelerini kullandı.
Sosyal Güvenlik Merkezi personellerinden Selim Demir ve Tülay Uysal Yılmaz, SGK tarafından verilen teşvikler hakkında detaylı bir sunum gerçekleştirdi.

14 Şubat 2020 - Gündem

Muhabir Mustafa Toksöz


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.