Reklamı Kapat

Doğal gaz ve elektriği yapılan zamları protesto ettiler

Türkiye Komünist Partisi (TKP) Nazilli İlçe Örgütü, doğal gaz ve elektriğe son iki yılda gelen zamları protesto etmek için Uzun Çarşı’da basın açıklaması yaptı. Açıklamanın sonunda ilgili kurumlara gidilerek itiraz dilekçeleri sunuldu.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

Nazilli’de Uzun Çarşı Cino Kuruyemiş önünde TKP Nazilli İlçe örgütü tarafından son zamanlarda elektrik ve doğal gaza gelen zamlar protesto edildi. Partililer adına açıklamayı yapan TKP İlçe Başkanı Kutlu Gerçek yaptı. Ellerindeki dövizlerle açıklamaya destek olan parti üyeleri açıklamanın sonunda alkışlayarak doğal gaza ve elektriğe gelen zamları protesto ettiler. Etkinliğin sonunda Aydem ve Enerya’ya gidilerek itiraz ve isteklerinin bulunduğu şirket yetkililerine sundular.

“TEMEL İHTİYAÇLAR ARTIK ULAŞILAMAZ HALE GELDİ”

Son iki yılda emekçinin sırtına yüklenen fatura zamlarına karşı buluştuklarını ifade ettiğini basın açıklamasında TKP İlçe Başkanı Kutlu Gerçek, “Doğal gaz ve elektrik zamlarına karşı kurumlara itiraz dilekçelerini teslim edeceğiz. Büyük dağıtım şirketleri özel dağıtım şirketleri kanalıyla bildiğiniz gibi elektrik ve doğal gaz evimize ulaşana kadar fiyat olarak iki katına çıkıyor. Son iki yılda ardı ardına bir sürü zam yapıldı. Memlekette kriz var diyorlar, krizin faturasını emekçilere çıkarıyorlar. Yaşam koşullarımız git gide zorlaşıyor. En insanı hak olan ısınma ve elektrik gibi temel ihtiyaçlar artık ulaşılamaz hale geldi” ifadelerini kullandı.

21 Şubat 2020 Aydin/ Nazilli- Gündem

Muhabir Mustafa Toksöz


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.