Reklamı Kapat

NTO rekortmen firmaları ödüllendirildi

Nazilli Ticaret Odası (NTO) sorumluluk sahası içinde 2019 yılında ilk 50 İhracat rekortmenleri ve ilk 100 Vergi Rekortmenleri arasına giren üyelerini törenle ödüllendirildi.

+14
Haber albümü için resme tıklayın

Toplumdaki vergi bilincinin geliştirilmesi ve işletmelerin ihracata yönelmesini teşvik etmek amacıyla, Nazilli Ticaret Odası sorumluluk sahası içinde Aydın'da ilk 50 İhracat rekortmenleri ve ilk 100 Vergi Rekortmenleri arasına giren kişi ve firmalara ödül töreni gerçekleştirdi. NTO toplantı salonunda, yoğun katılımın olduğu ve NTO Başkanı Nuri Arslan’ın ev sahipliğinde yapılan törene Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Sultanhisar Belediye Başkanı Osman Yıldırımkaya, Nazilli Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Dönertaş, Aydın Vergi Dairesi Başkanı, KOSGEB Aydın İl Müdürü Sadullah Dülger, Nazilli Vergi Dairesi Müdürü Adem Torun, NTO Meclis Başkanı Gürdal Yüzügüler, CHP İlçe Başkanı Serkan Sevim, MHP İlçe Başkanı Hasan Eren, İYİ Parti İlçe Başkanı Cihat Öztürk, ödül alan firma temsilcileri ve işadamları katıldı. Protokol üyeleri rekortmenleri kutlayarak, ödüllerini sahnede takdim etti.

“BÖLGE SORUNLARININ ÇÖZÜMÜ ÖNCELİĞİMİZDİR”

Ödül töreninde konuşan Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan, toplumdaki vergi bilincinin geliştirilmesi ve işletmelerin ihracata yönelmesini teşvik etmek amacıyla töreni düzenlediklerini belirtti. Arslan konuşmasının devamında, “Vergi rekortmenleri ile en fazla ihracat yapan üyelerimizin gurur gecesine hepiniz hoş geldiniz, şeref verdiniz. 1924 yılından itibaren Buharkent, Bozdoğan, Kuyucak, Karacasu, Yenipazar, Sultanhisar ve Nazilli ilçeleri olmak üzere 4 bin 500 faal tüccar ve sanayicimize bölge odası sıfatı ile hizmet vermekteyiz. Göreve geldiğimiz 2013 yılından bu yana çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir. Bölge sorunlarının çözümü önceliğimizdir” dedi.

“İHRACAT TUTARLARIMIZIN ARTMASI BİZLER İÇİN GURUR VERİCİDİR”

Yurtiçinde ve yurtdışında ihracatımızın artması için birçok etkinlik yaptıklarını ifade eden Arslan, “Fuar organizasyonları yaparken, üye bilgilendirme eğitimlerimiz ile ihracat potansiyeli olan ancak çeşitli sebeplerle bu düşüncesini gerçekleştiremeyen üyelerimiz için çözüm odağı olmak için gayret gösteriyoruz. Uluslararası ticarette yaşanan sert rekabet koşulları, devletler tarafından uygulamaya konan engeller, gümrük vergilerinin artması gibi durumlar da ihracat yapan firmalarımızı zorlamaktadır. Tüm bu olumsuzluklara rağmen değerli üyelerimizin üstün gayretleri ile ihracat rakamlarımız artış göstermiştir. Her geçen yıl ihracat tutarlarımızın artması bizler için gurur vericidir. Bölgemizin genel ihracat tutarı 2002 yılı için 157 bin dolar iken, 2010 yılında 552 bin dolara 2019 yılı için 654 bin dolara yükselmiştir.”

“KATMA DEĞER KATACAK ÜRÜNLERİ KAZANDIRMALIYIZ”

İhracatın daha fazla artması için NTO üstüne düşen her görevi yapmaya hazırdır diyen Başkan Arslan, “İhracatımızda gıda ürünleri ilk sıralarda yer almaktadır. Yerel ve bölgesel gıda ürünlerimizi katma değer yaratacak şekilde çeşitlendirerek uluslararası piyasaya sunmak zorundayız. Bölgenin kalkınmasının ancak üretim ve ihracatın arttırılması ile mümkün olacağını düşünüyorum. Tüm kurum ve kuruluşlar olarak işbirliği içinde sürdürülebilir bir yatırım ve ihracat hareketi başlatmalıyız. Güçlü ve sağlam bir ekonomiye sahip olmak için verginin düzenli olarak ödenmesi gerektiği hepimizin malumudur. Şartlar bazen bizleri çok zorlasa da ülkemize olan borcumuzun zamanında ödenmesi kamu hizmetlerinin ve yatırımlarının daha hızlı gerçekleşmesini sağlayacaktır. Zorlu piyasa koşulları içinde çalışarak vergi ve ihracat sıralamasına giren firmalarımıza yönetim kurulu ve oda meclisimiz adına teşekkür ediyor, bu başarıyı elde eden girişimciler ile çalışanlarını tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Rekortmenlerin ödül gecesi hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi.

25 Şubat 2020 Aydin/ Nazilli- Gündem

Muhabir Adem Adlim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.