Reklamı Kapat

“Saldırının sahipleri bunun bedelini ödeyecektir”

Suriye İdlib'de yaşanan hain saldırı sonucu şehit olan askerlerimizi anmak amacıyla Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) önderliğinde Türkiye'de 81 ilde eş zamanlı olarak yapılan basın açıklaması Nazilli'de de gerçekleştirildi.

+7
Haber albümü için resme tıklayın

Nazilli Ticaret Odası öncülüğünde, VİP Toplantı Salonunda NTO Başkan Nuri Arslan tarafından, İdlib’te Suriye rejim ordularının saldırı sonucu şehit edilen 36 askerimiz için, STK ve kurumlarının katılımıyla ortak bir basın açıklaması gerçekleştirildi. Eş zamanlı olarak tüm Türkiye ile aynı anda yapılan açıklamaya NTO Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan ve Nazilli Ticaret Borası Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Kırlıoğlu'nun yanı sıra Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Nazilli Şube Başkanı Hasan Karataş, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Abak, MHP İlçe Başkanı Hasan Eren, CHP İlçe Başkanı Serkan Sevim, Nazilli Ticaret Odası Meclis Başkanı Gürdal Yüzügüler, Nazilli Ticaret Borası Meclis Başkanı Oğuz Baysal, NTO yönetim kurulu üyesi Esin Beyazıt katıldı.

“ORTAK TEPKİMİZİ GÖSTERİYORUZ”

Türkiye’nin 81 ilinde de önde gelen 30’a yakın meslek örgütü, sendika konfederasyonu, siyasi ve sivil toplum kuruluşu, hep birlikte bu açıklamayı yaptıklarını ifade eden NTO Başkanı Nuri Arslan, “Bizler, her kritik dönemde milletimizin ve devletimizin yanında durduk. Üstlendiğimiz sorumluluğun hakkını vererek hareket ettik. Bugün de, İdlib’te gerçekleşen hain saldırıya ilişkin, ortak tepkimizi gösteriyoruz. Öncelikle vatanın huzuru, güvenliği ve mazlumları müdafaa etmek üzere üstlendikleri görevde şehit olan tüm kahraman askerlerimizin ruhları şad olsun. Rabbim şehitlerimizin mekânını cennet, eylesin. Yakınlarına sabır ve metanet, yaralılarımıza acil şifalar nasip eylesin. Milletimizin başı sağ olsun.”

“SALDIRI ASLA KABUL EDİLEMEZ”

Askerlerimiz İdlib’de, hem ülke sınırlarımızı ve hem de mazlumları korumaktaydı diyerek açıklamaya devam eden Başkan Arslan, “Zira Suriye’de yaşanan zulümlere, yüzbinlerce sivilin zalimce katledilmesine, milyonların evinden, toprağından sürülmesine, dünya sessiz kaldı. Türkiye’nin barış ve huzur odaklı çabalarıysa, ne yazık ki, pek çok ülkede karşılık görmedi. Buradan tekrar sesleniyoruz. Karşımızda, insanlıktan nasibini almamış, tüm ahlaki, insani ve dini değerleri hiçe sayan, kendi yurttaşlarını bile topraklarından eden, canlarına kasteden, zihniyete sahip bir rejim bulunuyor. Suriye’yi her geçen gün daha da ağır bir yıkıma sürüklüyor. İşte rejim güçleri son olarak da, yapılan anlaşmalara uymayarak, askerlerimizi kalleşçe pusuya düşürdü. Bu saldırı asla kabul edilemez. Dolayısıyla, masum insanları katleden ve ülkemizin güvenliğine de açık tehdit oluşturan bu rejim unsurlarına karşı sessiz kalmamız beklenemez. Tarihi ve kültürel bağlarımız bulunan, rejimin zulmünden kaçan Suriyeli kardeşlerimizin yaşama hakkını korumak tarihi, insanı ve vicdani sorumluluğumuzdur” dedi.

“BEDELİNİ ÖDEYECEKLER”

Türk devleti ve ordusu, bugüne kadar, Fırat kalkanı, zeytin dalı ve Barış Pınarı Harekâtıyla terör örgütlerine ve destekçilerine gereken cevabı en güçlü şekilde vermiştir diyen Nuri Arslan, “Elbette bu acımasız saldırının sahipleri bunun bedelini ödeyecektir. “Bahar Kalkanı” harekâtıyla da bu bedeli ödemeye de başlamışlardır. Şunu da herkes bilsin ki, biz, her türlü zorluğu aşmasını bilen bir milletiz mevzubahis vatan olunca, tüm siyasi ve fikri ayrılıkları bir tarafta bırakırız. İşte şimdi de birlik ve beraberlik içinde hareket ediyor, sabır ve dayanışma gösteriyoruz. Ülkemizin menfaatlerini her şeyin üstünde tutuyoruz. Bugün her zamankinden daha güçlü şekilde biriz, bütünüz ve birlikteyiz. Türkiye’nin tüm kesimlerini temsil eden siyasi, mesleki ve sivil toplum örgütleri olarak, bayrağımızın altında kenetlendik. Katil rejime karşı kararlı şekilde mücadele eden devletimizin ve kahraman ordumuzun yanındayız. Alınacak her kararın, atılacak her adımın arkasındayız. Cenabı hak ülkemizi korusun, milletimizin birliğini ve dirliğini muhafaza etsin, ordumuzu muzaffer kılsın” ifadelerine yer verdi.

“MEVZU VATAN OLUNCA HALA BİR ŞEYLER YAPABİLECEK GÜÇTEYİZ”

Bizler Türk Ordusunun emrindeydik, bugünde çağırsalar yine gitmeye hazırız diyen Türkiye Muharip Gaziler Derneği Nazilli Şube Başkanı Hasan Karataş, “Yaşımız ne kadar geçmiş olsa dahi mevzu vatan olunca hala bir şeyler yapabilecek güçteyiz. Şehitlerimizin ruhu şad olsun. Şu anda savaş mücadelesi veren Mehmetçiklerimize başarılar diliyoruz. Bizlere imkan verilirse biz onların yanında moral için gitmeye hazırız.

“HEP BİRLİKTE TEK YUMRUK OLDUK”

Nazilli’de tek yumruk olarak yürüdüklerini ve en güzel bu birlik beraberlikle verdiklerini dile getiren Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, “Bugünde burada NTO öncülüğünde hep birlikte tek yumruk olarak her zaman Mehmetçiklerimizle beraber olduğumuzu belirttik. Nuri Arslan Başkanımıza bu açıklamadan dolayı teşekkür ediyorum.”

“ANLAMLI BİR GÜNDE BERABER OLDUK”

Birlik ve beraberliğin gösterilmesi ve dışa vurumu açısından bu açıklamayı organize eden NTO Başkanı Nuri Arslan ve yönetimine teşekkür eden AK Parti Nazilli İlçe Başkanı Mustafa Abak, “Anlamlı bir günde beraber olduk. Bütün farklılıklarımızı bir kenara bırakıp burada bulunduk. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da Allah’tan şifa diliyorum” şeklinde konuştu.

“ASKERLERİMİZİN HİÇ BİRİNİN AYAĞINA TAŞ DEĞMESİN”

Hepimizin başı sağ olsun diyen MHP Nazilli İlçe Başkanı Hasan Eren, “Hepimiz birer asker olmaya hazırız. Askerlerimizin hiç birinin ayağına taş değmesin. Bu açıklamadan dolayı Başkan Nuri Arslan’a teşekkür ederiz.”

“BİR ARADA OLMAMIZ ÇOK ÖNEMLİ”

Milletimizin Başı sağ olsun diyerek konuşmasına başlayan CHP Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim, “Dün yapılan Şehide Saygı Yürüyüşünün ardından bugünde burada hep birlikteyiz. Toplumumuz şunu gösteriyor ki tasada ve sevinçte bir araya gelebiliyoruz. Çok zor dönemden geçiyoruz. Bu yaşanan acıda bir arada olmamız çok önemli. Bundan sonrada hep birlikte olacağız. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifa diliyorum”

“ATEŞ DÜŞTÜĞÜ YERİ YAKIYOR”

Kötü günler elbet bir gün sona erecek diyen Nazilli Ticaret Borsası Başkanı Nurettin Kırlıoğlu da, “Vatan, toprak ve millet bizim için önemli. Bizim orada ne işimiz deniyor, ama gerçekten Suriye’de olmamız lazım. Yan komşumuzda yangın çıkarsa sessiz kalırsak, yangın elbet bir gün bizi bulacak. Umuyorum ki bu işler en kısa sürede ve sorunsuz bir şekilde biter. Ateş düştüğü yeri yakıyor. Ailelere sabır diliyorum. Hepimizin başı sağ olsun” ifadelerini kullandı.

02 Mart 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.