Reklamı Kapat

Özcan ve Sayar arasında KHK’lı işçiler gerginliği

Nazilli Belediye Meclisi Mart ayı olağan toplantısı Başkan Kürşat Engin Özcan’ın başkanlığında yapıldı. Toplantı sonunda Başkan Özcan ve Bülent Sayar arasında edepsizlik tartışması yaşandı.

+7
Haber albümü için resme tıklayın

Nazilli Belediye Meclis Salonunda, Başkan Kürşat Engin Özcan başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantı öncesi Başkan Özcan, Suriye rejim güçleri tarafından şehit edilen 36 Mehmetçik için başsağlığı dileklerinde bulundu ve yaralılara da Allah’tan acil şifa diledi. 1 dakika saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. Ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.

KARARLAR OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ


Meclis toplantısında, 10 gündem maddesi görüşüldü. Buna göre mezat salonunun tahsisinin kaldırılmasının görüşülmesi, Kestel ve Bozyurt Mahallesi’nde yapılacak olan kadastral çalışmalarda görev yapmak üzere bilirkişi seçimi, İsabeyli, Yeşil ve Karaçay Mahallelerinde regülatör yeri amaçlı 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği, Cumhuriyet Mahallesi 775 ada 5 nolu parsel 892 ada 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 158 nolu parsellere ilişkin 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği, Cumhuriyet Mahallesi 1382 ada 17, 18, 19, 20, 21, 22, 25, 32, 33, 59, 60, 61 nolu parsellere ilişkin 1/1000 ölçekli imar planı değişikliğinin görüşülmesi, Nazili ilçesi plan değişiklikleri kapsamında Sümer Mahallesi’nde yer alan 33 numaralı bölgeye ilişkin 1/1000 ölçekli uygulama imar plan değişikliğinin görüşülmesi ve son olarak Nazilli Kent Konseyi önerilerinin görüşülmesi oy birliğiyle kabul edilerek komisyonlarda görüşülmesine karar verildi.

TAZEN’İN İŞLETMESİ İHALEYLE VERİLECEK


Meclis toplantısı sonunda söz alan Cumhur İttifakı sözcüsü AK Partili Meclis Üyesi Bülent Sayar; NAZGEM, NAZ KOOP ve TAZEN İşletmelerinin son durumlarını sordu. NAZGEM’le ilgili soruyu kurum müdürü Tuncay Ayas, NAZ KOOP’la ilgili soruya Nazilli Belediye Başkan Yardımcısı Mert Öreroğlu yanıtladı. TAZEN için ise belediyenin işletmesi için çok uğraştıklarını dile getiren Başkan Özcan, sürekli zarar etti, onun için Mart ayı içerisinde işletmesinin ihaleyle verileceğini ifade etti.

ÖZCAN’DAN SAYAR’A, “O SÖZÜ SİZE İADE EDİYORUM”


Sayar, son olarak KHK ile NAZBEL’e aktarılan işçilerin söz verilen birikmiş paralarının hala ödenmediğini bu paraların ne zaman ödeneceğini sordu. Başkan Özcan’da işçilerin haklarının imkanlar dahilinde en kısa sürede ödeneceğini belirtirken, Sayar’ın “Başkanım söz vermek başka bir şeye benzemez” demesi üzerine Başkan Özcan, “Söylediğiniz laf nereye gidiyor. Çok dikkatli olun. Bakın bu kadar hassas bir ortamda çirkin sözler ediyorsunuz. O sözü size iade ediyorum. Memleket neyle uğraşıyor, siz ne edepsizliklerle uğraşıyorsunuz” diyerek Mart Ayı Meclis toplantısını sona erdirdi.

ATANAN MÜDÜRLER AÇIKLANDI


Nazilli Belediyesi birim müdürlüklerine alınan karar sonucu atanan müdürler açıklandı. Buna göre Zabıta Müdürlüğü’ne asaleten Serdar Üresin, Muhtarlık İşleri Müdürlüklerine asaleten Esin Öden ve Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğüne Birol İnan’ın atandığı açıklandı.04 Mart 2020 Aydin/ Nazilli- Gündem

Muhabir Mustafa Toksöz


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.