Reklamı Kapat

Aile Hekimi'nin test sonucu negatif çıktı

Nazilli’de korona virüsü şüphesiyle gittiği Nazilli Devlet Hastanesi'nde karantina altına alınan Aile Sağlığı Merkezi hekimlerinden S.K’nın sonucu negatif çıktı.

Büyütmek için resme tıklayın

Bütün dünyayı saran ve ölümcül etkisi olan korona virüs salgınının başladığı ilk günden itibaren salgından nasıl korunacağını hastalarına anlatan Nazilli’deki aile hekimlerinden S.K. yüksek ateş ve baş ağrısı şikayetiyle Devlet Hastanesi'ne başvurdu. Doktor S.K. korona virüs şüphesiyle hastanede karantinaya alındı. Yapılan testlerin ardından Nazilli’de görev yapan 5 Nolu Sağlık Ocağı Merkezi’nde görev yapan Aile Hekimi S.K.’nın sonuçlarının negatif çıktığı öğrenildi. Aile hekiminin test sonucunun ardından taburcu edildiği öğrenilirken, izne çıkan S.K.’nın tedbir amacıyla evinde dinlenmeye çekildiği belirtildi.

“SONUCUM NEGATİF GELDİ”

Kendisine telefonla ulaştığımız doktor S.K. başından geçenleri ve vatandaşın alması gereken korona virüs tedbirlerini farkındalığı artırmak için anlattı. Yurt dışından gelenlerin özellikle de Umre'den dönenlerle muayene sebebiyle yakın temasta bulunduğunu ifade eden Doktor S.K., “Bu temaslardan 5-6 gün sonra da öksürük ve 39 derece ateş başladı. Daha sonra korona olabilme ihtimalimi düşünerek hastaneye gittim. Tomografi çekildiğimde akciğerlerde zatürre çıktı. Zatürre var, Umre'den gelenlerle yakın temas var ve aynı zamanda doktor olduğum için yakın temasta bulunduğum kişilere bulaştırmamak açısından korona virüs testi yapıldı. Sonuç bir günde geldi ve bu arada sonuç gelinceye kadar tedbir amaçlı beni karantinaya aldılar. Test sonucum da negatif geldi. Ama zatürre olduğum için evimde ilaç alıyor ve istirahat ediyorum.”

“LÜTFEN DİKKAT”

Koronovirüsünün çok hızlı yayılan bir virüs olduğunu dile getiren S.K; "Hastalanmayabilirsiniz ama taşıyıcı olabilirsiniz o yüzden ben de bir şey yok ben iyiyim deyip hastalığı başkasına taşıyıp direnci düşük veya yaşlı vatandaşlarımızı ağır hasta yapabilirsiniz taşıyıcı olmamak için tedbirleri almak lazım. Bir de biz doktor olduğumuz için günde 100 civarı hasta bakıyoruz. Tedbirlerimizi almak zorundayız. Sağlık Bakanlığı'nın bütün uyarılarını dikkate alalım, hepsine uyalım. Kişisel el hijyenimize dikkat edelim kişiler arası 1 metre mesafeyi koruyalım toplu yerlerden uzak duralım ve mümkünse evimizde kalalım acil bir durum olmadığı sürece dışarıya çıkmayalım. Unutmayın sizler hasta olmayabilirsiniz, kendinizi iyi hissedebilirsiniz, ama hastalığı zarar görecek başka kişilere taşıyabilirsiniz lütfen dikkat" ifadelerini kullandı.

20 Mart 2020 Aydin- Gündem

Muhabir Adem Adlim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.