NTO kira desteği talebinde bulundu

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nun katılımlarıyla 365 Oda ve Borsa Yönetim Kurulu Başkanı ve 61 Sektör Meclis Başkanı ile toplantı yapıldı.

Büyütmek için resme tıklayın

Webinar Sistemi ile gerçekleştirilen toplantıya Nazilli Ticaret Odası(NTO) Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan da katıldı. İçişleri Bakanlığının Genelgesi kapsamında işyerleri kapalı olduğu için mağdur olan üyelere “Kira Yardımı” yapılması yönündeki talebini dile getirdi. Desteğin mali açıdan üyelerine rahatlama getireceğini ifade eden Arslan toplantıda, “Korona virüsü kapsamında zorunlu olarak kapatılan birçok işyeri bulunmakta ve mağdur olan üyelerimizden gelen önerileri bu süreçte kilit karar alıcılara yetkilerimiz dahilinde sürekli olarak aktarmaktayız. İşe devam Kredisi, Can suyu Kredisi ve Nefes Kredisi taleplerimiz arasında idi ve yapılan görüşmeler sonucunda kredi taleplerimiz hayata geçirilmiş, üyelerimiz yararlanmaya başlamıştır. Bu şekilde bir nebze olsun üyelerimize destek olduğumuzu düşünüyorum. Ayrıca yine taleplerimizden biri olan Kira Yardımı desteğini Sayın Pekcan’a ilettik. Birçok üyemiz işyerleri kapalı olduğu için zor durumdadır. Açık olan işyerleri ise düşük kâr marjı ile devam etmektedir. Gelirleri giderlerini karşılayamaz durumdadır. İşyeri, Genelge kapsamında kapalı olan üyelerimiz öncelikli olmak üzere destek olunması için talebimizi tekrar dile getirdik. Belirli bir süre ile yapılacak bu destek sonrası üyelerimiz mali açıdan rahatlama sağlayacaktır” ifadelerini kullandı.

“EN AZ HASARLA ATLATMALIYIZ”

2020 yılı sosyo-ekonomik açıdan zor bir yıl olarak başlamıştır diyen Başkan Arslan, “Son yaşanan küresel çaptaki bu kriz, bölgemizdeki firmaların ticari kapasitesini de olumsuz yönde etkilemiştir. Nazilli Ticaret Odası olarak amacımız, bu zor süreci üyelerimizin en az hasarla atlatabilmesidir” dedi.

02 Mayıs 2020 Aydin/ Nazilli- Gündem

Muhabir Haber Merkezi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.