NTO, ‘Nefes’ için Denizbank müdürleriyle toplandı

Koronavirüs kapsamında İçişleri Bakanlığı’nca işyerleri geçici süre durdurulan Nazilli Ticaret Odası (NTO) üyeleri mali açıdan zor zamanlar geçiriyor. Bu dönemde üyelerinden gelen talepleri NTO, Bakanlıklara, Aydın Milletvekillerine ve TOBB’a farklı zaman aralıklarında sürekli ileterek, çözüm yolları çalışmalar yürütüyor. Bu taleplerden birisi ve en önemlisi de ‘Nefes Kredisi’ oldu.

Haber albümü için resme tıklayın

Koronavirüs salgınının ekonomik etkilerinin sınırlanması amacıyla Cumhurbaşkanlığınca açıklanan, Hazine ve Maliye Bakanlığı koordinasyonunda yürütülen Ekonomik İstikrar Paketi kapsamında, KOBİ’lere düşük faizli kredi sağlamak için TOBB’nce hayata geçirilen 'TOBB Nefes Kredisi'nin detayları hakkında toplantı yapıldı. NTO Başkanlık ofisinde Başkan Nuri Arslan’ın ev sahipliğinde yapılan toplantıya oda sorumluluk sahası içinde bulunan Bozdoğan, Kuyucak, Yenipazar ve Nazilli Denizbank şube müdürleri katıldı.

“ÜYELERİMİZİN NEFES ALMASINA YARDIMCI OLMAK İSTEDİK”

Salgın krizi nedeniyle üyelerinden birçok talep geldiğini ve kilit karar alıcılara aktardıklarını ifade eden NTO Başkanı Nuri Arslan, “Bu taleplerden birisi olan Nefes Kredisi ile üyelerimizin, bir nebze olsun nefes almasına yardımcı olmak istedik. TOBB, Kredi Garanti Fonu ve Denizbank iş birliği ile yedinci kez devreye alınan TOBB Nefes Kredisi başvuruları yapılmaktadır. Bu kapsamda uygulanan Nefes Kredisinin faizi yüzde 7,5 olacaktır. Limiti 50 bin ila 100 bin arasında olan kredi için 2020 yılında hiçbir ödeme yapılmaksızın 2021 yılında 12 eşit taksitte ödeme yapılabilecektir. Şu an Denizbank şubelerinden başvuru yapılmaktadır. İleri ki zaman diliminde kamu bankaları da kredi taleplerini kabul etmeye başlayacaktır” dedi.

“DENİZBANK KOLAYLIK SAĞLAMAYA ÇALIŞIYOR”

Üyelerinin, odadan faaliyet belgesi alarak Denizbank şubelerine müracaat edebildiğini dile getiren Başkan Arslan, “Odamız üyelerinin krediye ulaşabilmesi için kolaylık sağlanması ve imkanlar dahilinde her üyemizin kredi imkanından yararlanabilmesi için çalışmalar yapılması hakkında sorumluluk sahamızda bulunan Denizbank Şube Müdürleri ile görüşme gerçekleştirildi. Yapılan görüşmede Sayın Müdürlerim, Nazilli Ticaret Odası üyelerinin kredi imkanlarından yararlanabilmesi için gereken kolaylığı ellerinden geldiğince sağlamaya çalışacaklarını ifade ettiler” ifadelerini kullandı.

ARSLAN, EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Nazilli Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan son olarak, “Yüzde 80’ini KGF destekli bu projeye katkı sağlayan TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu, Denizbank Genel Müdürü, sorumluluk sahamızda bulunan Denizbank Şube Müdürleri ile emeği geçen herkese şükranlarımızı sunuyor, üyelerimiz ve Türkiye ekonomisi için hayırlı olmasını temenni ediyorum” dile getirdi.

05 Mayıs 2020 - Gündem

Muhabir Haber Merkezi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.