Engelliler Yelkovan’dan özür diledi

10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle geçtiğimiz hafta içerisinde Nazilli Belediyesi’nin Kaymakamlığa verdiği izin dilekçesinden dolayı yaşanan ve basına ‘Dilekçe gerginliği’ olarak yansıyan haberlerden sonra 3 Engelli Derneği düzeltme açıklaması yayınladı.

Haber albümü için resme tıklayın

Yapılan açıklamada, “Biz üç dernek olarak yaptığımız basın açıklamasında verilen isim yanlışlığı dan dolayı Belediye Başkan Vekili sayın Soner Yelkovan beyden özür diliyoruz. Ancak aynı hassasiyeti Nazilli Belediyesinde bu hatayı yapan Müdür ve Başkan Yardımcısından da beklemekteyiz” dedi.

Nazilli Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Ayşe Hisil Cinkit, Nazilli Engelsiz Engelliler Derneği Başkanı Ahmet Ünlü, Aydın Otizm Derneği Nazilli Temsilcisi Serdal Yaman imzasıyla yayınlanan özür açıklamasında, “Nazilli Bedensel Engelliler Derneği, Nazilli Engelsiz Engelliler Derneği ve Aydın Otizm Derneği Nazilli Temsilciliği tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan "Dilekçe Gerginliği" basın açıklamasına dair düzeltmedir” dedi.

“AYNI HASSASİYETİ ÖREROĞLU’NDAN DA BEKLİYORUZ”

Açıklamanın devamında, “Biz üç dernek olarak yapmış olduğumuz basın açıklamasında derneklerimiz adına Nazilli Kaymakamlığına belediye tarafından kutlama programı ile ilgili talep dilekçesinde bize gelen bilgi doğrultusunda Belediye Başkan Vekili Soner Yelkovan imzasıyla yazının çıktığı bildirildiğinden bizde basın açıklamamızı bu sebeple Soner Yelkovan üzerinden yapmıştık. Ancak Soner Yelkovan ile yaptığımız görüşmede bu yazının kendisi tarafından değil Sosyal İşler Müdürü ve Sosyal işlerden sorumlu Başkan yardımcısı Mert Öreroğlu imzasıyla yazıldığını ve bu yazının bir örneğini tarafımıza göndermesi üzerine bu basın açıklamasını yapmak zarureti doğmuştur. Biz üç dernek olarak yaptığımız basın açıklamasında verilen isim yanlışlığı dan dolayı Sayın Soner Yelkovan beyden özür diliyoruz. Ancak aynı hassasiyeti Nazilli Belediyesinde bu hatayı yapan Müdür ve Başkan Yardımcısından da beklemekteyiz. Kaldı ki Nazilli Sosyal İşler Müdürü bu dilekçe olayında hata yaptıklarını deklare etmiştir. Dernekler birer STK dir, kimseye bağlı çalışan yapılar değildir. Bir organizasyon yapacaklara kendileri gerekli yerlere müracaat ederler ve izinleri alabilirler. Kamu kurumları ve yerel yönetimler ise bu organizasyonlarda davete icabet eder, gerekli desteği sağlarlar. Bu sebeple bu tarihten itibaren derneklerimizin adına bizim haberimiz imzamız olmadan yapılacak tüm başvurularda suç duyurusunda bulunacağımızın bilinmesini tekraren dile getiriyoruz” ifadelerine yer verildi.

16 Mayıs 2020 Aydin- Gündem

Muhabir Mustafa Toksöz


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.