ÖRKOOP

5 yıl önce felçli kaldı: Kasksız motosiklet kullanmayın

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
5 yıl önce felçli kaldı: Kasksız motosiklet kullanmayın
5 yıl önce motosikleti ile karayolunda kaza yapan ve o tarihten bu yana bir tarafı felçli kalan 25 yaşındaki Mehmet Ali Kilit, "Hızlı ve kasksız motosiklet kullanmayın" diyerek gençleri uyardı.
AKGÜL OFSET

Karacasu-Tavas Karayolu Geyre Mahallesi yakınlarında 5 yıl önce meydana gelen kazada motosikleti ile önündeki araca çarpan Mehmet Ali Kilit, kafatasından aldığı darbe ile ağır yaralandı. O kazaya kadar kaskını yanından ayırmayan Kilit, o gün aceleyle kask olmadan çıktığı yolda hayatına mal olacak bir kazaya karıştı. Bir sene hastanede yatan Kilit’in sol tarafı felçli kalırken, Kilit yürüme ve konuşma yetisini kaybetti. 5 yıl boyunca midesinden beslenen Kilit, kısa süre önce ağızdan yemek yemeye başladı. 5 yıl önce hastanede yatarken doktorların yürüyemez dediği ve hayatı için her şeye hazırlıklı olunmasını istediği Kilit, yaşama tutundu ve bastonla yürümeye başladı. Gün be gün konuşmaya başlayan Kilit, ailesinin desteği ile daha güzel günlere kavuşmanın hayalini kuruyor.

AKÜLÜ ARABA VE UMRE HAYALİ

Gençlerin kasksız ve hızlı motosiklet kullanmamasını isteyen Kilit, “Allah’a şükür, halime şükür. İyi olmaya çalışıyorum” dedi. Anne Gülcan Kilit, oğullarının en büyük hayalinin umreye gitmek olduğunu ifade etti. Denizli Büyükşehir Belediyesinin yanında bir yakını ile engellileri umreye götürdüğünü ifade eden Kilit, Aydın Büyükşehir Belediyesinin de böyle bir hizmet vermesi halinde mutlu olacaklarını söyledi. Rahatsız olan babasının akülü arabasıyla camiye gidip namaz kılan Mehmet Ali Kilit, kendisine ait bir akülü araba dileğinin de yerine geleceği günü dört gözle bekliyor.

Kaynak:AYDIN SES GAZETESİ

Anahtar Kelimeler:
ABGC Söke Şube Temsilcisi Levent Tuncer olduÖnceki Haber

ABGC Söke Şube Temsilcisi Levent Tuncer...

Mesaiye 2 tekerlekli makam aracıyla gittiSonraki Haber

Mesaiye 2 tekerlekli makam aracıyla gitt...

Yorum Yazın

Ertürk tarlada işçilerle İncir topladı
Düğünde çıkan kavgada 3 yaralı
MHP Aydın’da İkizdere Barajı açıklaması
Kızılay depremzedelerin yardımına koştu
Uzun Çarşı ucuz kurtuldu
Okul birincisi mimar olacak
Milli Hakem Aldemir’e Kuyucak’ta önemli görev
Nazilli THK, 11 bin deri topladı
Altın fiyatları tavan yaptı
Bozdoğan’da trafik kazası: 1 ölü, 1 yaralı

Başka haber bulunmuyor!