5 yıl önce felçli kaldı: Kasksız motosiklet kullanmayın

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
5 yıl önce felçli kaldı: Kasksız motosiklet kullanmayın
5 yıl önce motosikleti ile karayolunda kaza yapan ve o tarihten bu yana bir tarafı felçli kalan 25 yaşındaki Mehmet Ali Kilit, "Hızlı ve kasksız motosiklet kullanmayın" diyerek gençleri uyardı.

Karacasu-Tavas Karayolu Geyre Mahallesi yakınlarında 5 yıl önce meydana gelen kazada motosikleti ile önündeki araca çarpan Mehmet Ali Kilit, kafatasından aldığı darbe ile ağır yaralandı. O kazaya kadar kaskını yanından ayırmayan Kilit, o gün aceleyle kask olmadan çıktığı yolda hayatına mal olacak bir kazaya karıştı. Bir sene hastanede yatan Kilit’in sol tarafı felçli kalırken, Kilit yürüme ve konuşma yetisini kaybetti. 5 yıl boyunca midesinden beslenen Kilit, kısa süre önce ağızdan yemek yemeye başladı. 5 yıl önce hastanede yatarken doktorların yürüyemez dediği ve hayatı için her şeye hazırlıklı olunmasını istediği Kilit, yaşama tutundu ve bastonla yürümeye başladı. Gün be gün konuşmaya başlayan Kilit, ailesinin desteği ile daha güzel günlere kavuşmanın hayalini kuruyor.

AKÜLÜ ARABA VE UMRE HAYALİ

Gençlerin kasksız ve hızlı motosiklet kullanmamasını isteyen Kilit, “Allah’a şükür, halime şükür. İyi olmaya çalışıyorum” dedi. Anne Gülcan Kilit, oğullarının en büyük hayalinin umreye gitmek olduğunu ifade etti. Denizli Büyükşehir Belediyesinin yanında bir yakını ile engellileri umreye götürdüğünü ifade eden Kilit, Aydın Büyükşehir Belediyesinin de böyle bir hizmet vermesi halinde mutlu olacaklarını söyledi. Rahatsız olan babasının akülü arabasıyla camiye gidip namaz kılan Mehmet Ali Kilit, kendisine ait bir akülü araba dileğinin de yerine geleceği günü dört gözle bekliyor.

Kaynak:AYDIN SES GAZETESİ

Anahtar Kelimeler:
ABGC Söke Şube Temsilcisi Levent Tuncer olduÖnceki Haber

ABGC Söke Şube Temsilcisi Levent Tuncer...

Mesaiye 2 tekerlekli makam aracıyla gittiSonraki Haber

Mesaiye 2 tekerlekli makam aracıyla gitt...

Yorum Yazın

Özgen Türker özür diledi
Nazilli’de 27 bin 500 öğrencinin karne heyecanı
Nazilli’de Zeynep Dizdar coşkusu
Kayran Ortaokulu öğrencileri projelerini sergiledi
Nazilli’de liseli gençlerden alkışlanacak hareket
Nazilli’de protokol kuralları anlatıldı 
Nazilli’de kiraz bereketi 
“Faturanın Nazilli basınına kesilmesi tam bir talihsizlik”
Nazilli'de işgaliye ücretinin arttırılmasına tepki
“Nazilli Belediyespor'a sahip çıkacağız”

Başka haber bulunmuyor!