Aydınlı Tabiplerden Bakan Kocaya Mektup

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Aydınlı Tabiplerden Bakan Kocaya Mektup
Aydın Tabip Odası Başkanı Dr. Hakan Karagözlü, 24 Haziran seçimlerinin ardından yeni kurulan kabinede Sağlık Bakanı olan Dr. Fahrettin Koca’ya sağlık çalışanlarının taleplerini içeren bir mektup gönderdiklerini ifade etti.  

Yeni kabinenin Sağlık Bakanı olan Türkiye Eğitim ve Sağlık Araştırma Vakfı, Medipol Hastanesi ve Medipol Üniversitesi'nin kurucusu Dr. Fahrettin Koca’nın sağlık camiasının içinden birisi olması sağlık çalışanlarında sağlıkla ilgili beklentileri arttırdı. Bunun üzerine Aydın Tabip Odası Yönetim Kurulu da Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’ya sağlık çalışanlarının taleplerini içeren bir mektup gönderdi. Aydınlı tabipler yeni dönemde birçok yenilik yapılması konusunda beklentilerini bakan Koca’ya ilettiler.
“İNSAN YAŞAMINA EN ÜST DÜZEYDE SAYGI GÖSTERMEKTEYİZ” 
Aydın Tabip Odası Yönetim Kurulu imzasıyla gönderilen mektupta “Sayın Bakanım, bir hekim için en onurlu makamlardan birine atandınız. Hayırlı olsun. Meslektaşlarımızdan biri olarak, mesleğimizin ne zor olduğunu elbet en iyi bilenlerdensiniz. Gece-gündüz çalışılan dersler ve uykusuz nöbetlerle bu unvan elde edildi. Okul bitince daha kolaylaşmadı hayatımız, sorumluluğumuz arttı. Hastalarımız için öğrenmeye devam etmemiz gerekiyordu. Hastalarımız için nöbet tutmaya devam etmemiz gerekiyordu. İşimiz insan sağlığı idi. Hekimler, yüz yıllardır bu şekilde çalıştılar, çalışacaklar. İnsanlık var oldukça. Yemin ettiğimiz gibi, görevimizle hastamız arasına; yaş, hastalık ya da engellilik, inanç, etnik köken, cinsiyet, milliyet, politik düşünce, ırk, cinsel yönelim, toplumsal konum ya da başka herhangi bir özelliğin girmesine izin vermeden insan yaşamına en üst düzeyde saygı göstermekteyiz” ifadeleri kullanıldı. 
“HEKİMLER HAK ETTİKLERİ STATÜYE KAVUŞMALIDIRLAR”
Mektubun devamında ise şu ifadeler yer aldı: “Hekimlik, sadece para için yapılabilecek bir meslek değildir. Hekimlik vicdandır, vicdanın sesidir. Bu nedenle de, hekimler toplumda hak ettikleri statüye kavuşmalıdırlar. Bakanım, siz şu anda, tam da bu noktada, çok önemli bir katkı sunabilecek durumdasınız. Meslektaşlarınıza hak ettikleri emeklilik haklarının verilmesini sağlayabilirsiniz. Yıpranma payının tüm meslektaşlarınıza uygulanmasını sağlayabilirsiniz. Sağlıkta Şiddet Yasasının bir an önce hayata geçirilmesini sağlayabilirsiniz. Bakanım, önümüzdeki günlerde çıkarılacak Torba Yasayı tüm bunlar ile ilgili bir fırsata çevirebilirsiniz. Emanet aldığınız yeni görevinizin sorumluluğu çok fazladır. Meslektaşlarınızın sahip çıkmanızı ve hekimliği onurlandırmanızı bekliyoruz. Bu düşüncelerle, yeni görevinizde başarılar diler, saygılarımı sunarım."


 

Kanala Uçan Aracın Sürücüsü KurtarıldıÖnceki Haber

Kanala Uçan Aracın Sürücüsü Kurtarıldı

Nazilli İYİ Parti, Akşener’in arkasındaSonraki Haber

Nazilli İYİ Parti, Akşener’in arkasında

Yorum Yazın

CHP Nazilli’de Kazım Turanlı aday oldu
Nazilli Belediye Meclisi olağanüstü toplandı
Tuncay Ayas, kıyak iddialarını yalanladı
Kaymakam Yalçın’dan, Sağlam’a ‘hayırlı olsun’ ziyareti
Nazilli’de aralıklarla 3 gün elektrik kesilecek
NAZENDER’den engelliler okuluna mutfak atölyesi
CHP’li Bülbül’den Cumhurbaşkanlığı’na ek bütçe sorusu
Takmaklı’lar 2 sene sonra Uğur’da
‘Hacı Süleyman Efendi Ödülü’ sahibini buldu
Su samuru kaza kurbanı

Başka haber bulunmuyor!